У нас троє дітей, тому коли в нашому регіоні стало дуже небезпечно, вирішили їхати. Нас лякали, що в Лондоні дуже дорого, складно. А я вам розповім, що вас тут чекає реально, після 8 місяців життя в Британській столиці маю право.
Отже, ми приїхали з Сумщини, хотіли саме Лондон, бо чоловік мав там знайомих будівелників, які й допомогли йому з роботою.
За що я вже полюбила цю країну? В Англії розвинена економіка, пам’ятки світового класу, легкість доступу до континентальної Європи – все це робить Лондон дуже привабливим для життя. Звичайно, доведеться зустрітися і з проблемами. розповім коротко про головні труднощі.
Переїзд до британської столиці пов’язаний із низкою труднощів. Найбільше місто Західної Європи славиться високою вартістю життя, особливо оренди або покупки житла. Деякі люди важко звикають до своєрідної британської погоди, особливо складно полюбити її прихильникам сонячного клімату.
Незважаючи на те, що Лондон – місто сучасне, його культура сягає корінням у вікові британські традиції, які іноземцям не завжди близькі і зрозумілі.
Але більшість людей і ми зокрема цілком собі вписалися у лондонське життя.
Знайти роботу в Лондоні може бути непросто . Якщо ви не маєте громадянства країни ЄС чи сімейних зв’язків у Британії, то отримання пропозиції від роботодавця практично залишається єдиним варіантом.
У висококваліфікованих працівників з-за меж ЄС є три основні шляхи отримання дозволу на роботу. Воно видається для професій, де існує брак кадрів або коли не вдалося знайти місцевого кандидата, який відповідає всім вимогам; а ще для переводів персоналу з однієї філії компанії до іншої.
Потрапити на посаду, аналогічну до тієї, яку ви займали до переїзду, може бути складно, а то й взагалі неможливо, навичок та кваліфікації, яких вистачало для виконання моєї роботи в Україні, недостатньо для Британії.
Отримати дозвіл на роботу в Англії теж не так вже й легко. Чоловік працює, я поки що ні, моя історія зовсім не унікальна.
Я знаю англійську, розіслала свої резюме, однак поки що щоразу, коли я приходила на відповідну на перший погляд співбесіду, з’ясовувалося, що мої навички “не співпадали з вимогами”.
Зараз стажируюся працювати консультантом у взуттєвий магазин, а вийде чи ні – побачимо.
У Лондоні, я помітила, сприятлива ситуація для тих, хто вміє мислити творчо. Шордич, район на сході Лондона, нерідко порівнюють із “Кремнієвою долиною” в Каліфорнії – тут розташовано чимало високотехнологічних компаній.
Мені взагалі дуже подобається в Британії, я із задоволенням прийняла її культуру. Але Лондон настільки різний та мультикультурний, що я почала думати про те, що можна було б привнести сюди з моєї батьківщини – це наші страви й свята.
Ми завели багато нових знайомих, це дуже підтримує. Зокрема, мо подружилися з кількома родинами з діаспори.
Пошук житла – окрема історія.
Лондон входить у шістку найбагатших міст планети, але з житлом справи тут сумні. Знайти дах у місті, де живуть 8,6 млн осіб, не так уже й легко.
Орендувати непросто, оскільки охочих дуже багато. Вартість житла та оренди суттєво нижча для тих, хто готовий жити за межами Лондона. Але ж транспорт коштує недешево. За коротку поїздку до метро доведеться заплатити майже 3 фунти ($4,30). Автовласники платять збір за в’їзд до центру міста, а паркування в ньому коштує шалених грошей і нерідко обмежене за часом.
Однак не все у Лондоні захмарно дорого – безкоштовна освіта стане великим плюсом для тих, хто приїжджає з дітьми. Нам вона теж надана як українськимп біженцям. У Лондоні непогані державні школи, але є й платні варіанти для тих, хто може собі це дозволити – наприклад, американська школа та французький ліцей для вихідців із Франції.
Нам тут подобається. Винаймамо двокімнатну маленьку квартирку в неновому будиночку, дещо мерзнемо зараз, але все в цілому добре.
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.
Недавні записи
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною