fbpx
життєві історії
Наша сестра Анна добре в столиці влаштувалася. Ну доглядала вона там за якоюсь жінкою, тому ця Іванна Йосипівна і переписала на неї свою двокімнатну квартиру. Можна сказати, що ці квадратні метри їй просто наголову звалилися. Це ж не така вже й важка робота, за лежачою доглядати. Нам тут у селі було куди складніше. Анна повинна нам допомагати. Ну добре, не нам, але ж своїх племінників може “прихистити” на деякий час

Наша сестра Анна добре в столиці влаштувалася. Ну доглядала вона там за якоюсь жінкою, тому ця Іванна Йосипівна і переписала на неї свою двокімнатну квартиру. Можна сказати, що ці квадратні метри їй просто наголову звалилися. Це ж не така вже й важка робота, за лежачою доглядати. Нам тут у селі було куди складніше. Анна повинна нам допомагати. Ну добре, не нам, але ж своїх племінників може “прихистити” на деякий час.

Анна перебралася до Києва у дуже юному віці. Розраховувала вона виключно на свої сили. У селі в неї залишилися дві молодші сестри, брат та батьки. Жили вони бідно і не могли допомагати дівчині.

Вже студенткою третього курсу Анна усвідомила, що продовжуючи навчання, просто не буде мати за що жити. Їй довелося взяти академічну відпустку та піти працювати. Дівчина знайшла собі у комуналці кімнату.

Де тільки вона не працювала. Анна носила пошту, мила підлогу, прибирала у їдальні, навіть потрапила на автозаправку.

Лише у 24 роки Анна знайшла надійну кур’єрську роботу у солідній фірмі. Згодом її працьовитість оцінили та зробили дівчину секретарем. Після цього Анна повернулася до університету на заочне відділення.

Не забувала дівчина і про особисте життя. Перші серйозні стосунки були нетривалими. Вона зустрічалася з молодим чоловіком рік, а потім, коли дівчина вже планувала весілля, він “прибрав до рук” усі її заощадження та зник. Ці гроші вона збирала, щоби викупити свою кімнату в комуналці.

Анна знову пішла мити посуд. Якось начальниця побачила, що дівчина прийшла на роботу втомлена і з сонними очима. Було помітне недосипання. Поспілкувавшись із Анною, начальниця Іванна Йосипівна поставилася з розумінням і навіть сприяла підвищенню. Анну прийняли на роботу за фахом. Тепер дівчина стала економістом.

Анна була дуже вдячна Іванні Йосипівні. Тепер дівчина отримувала пристойну зарплатню, і можна було не бігати з однієї роботи на іншу. За кілька років Анна викупила кімнату. Для цього вона взяла невеликий кредит, зате тепер мала власне житло і київську прописку.

Іванна Йосипівна була самотньою, чоловіка давно не стало. Дітей немає. З родичів була лише літня тітка, яка її й виростила. Іванка залишилася сиротою у 13 років, і тітка забрала її до себе, щоб та не потрапила до дитячого будинку.

Анна потоваришувала з Іванкою. Вони ходили удвох на виставки та до театру.

Іванна Йосипівна попросила догляду за нею, пообіцявши оформити заповіт. Анна погодилася.

За кілька років Іванна Йосипівна вирішила серйозно поговорити з Анною. Вона занедужала.

Жінка попросила Анну доглядати її, коли буде зовсім лежачою. За це вона пообіцяла переписати на дівчину свою двокімнатну квартиру.

Крім того, начальниця просила Анну не кидати стару тітку, у якої теж не залишилося родичів. Дівчина повинна буде допомагати їй грошима та інколи відвідувати.

Анна була згодна.

Минуло півтора роки, і Іванни Йосипівни не стало. Анна останнім часом жила у її квартирі, оскільки жінка вже була не ходяча і нічого не могла сама робити. Кімнату свою вона здала, а тітці відправляла гроші.

Щойно Анна стала господинею квартири, до неї почали приїжджати родичі. То племінників брат відправить без грошей на пару місяців, то сестра з доньками приїде. Усі натякають, щоби вона поділилася хоч кімнатою в комуналці.

Тільки Анна не має якихось величезних доходів. Вона одержує середню зарплату. Гроші з оренди вона віддає тітці. Тож допомагати родичам нема чим.

Ситуація завершилася дуже негарно. З Анною перестали спілкуватися усі родичі. Вони вважають, що дівчина дуже добре влаштувалася, а сім’ї допомагати просто не хоче. Навіть сестри та брат не спілкуються.

Фото ілюстративне – спеціально для ibilingua

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!