fbpx
життєві історії
Наступного тижня у племінниці Каті день народження, і з цієї нагоди замовила вона у своїх батьків торт. Тут я маю трохи відступити від теми і сказати, що в сім’ї чоловіка є певна традиція: всі великі родинні свята відзначаються в будинку батьків чоловіка, куди кожен родич, включаючи винуватця урочистостей, приносить страви, які приготував сам. Замовила Катя собі торт у вигляді єдинорога. Але зовиця – проти

У зовиці Олени є дочка 15 років. Племінниця ровесниця моєї доньки, з якою вони товаришують ще з першого класу, разом ходять у гуртки, разом їздять у табір, на відпочинок. Ставлення і в мене, і в доньки до племінниці Каті теплі та дружні. Дівчинка добра, старанна, навчається на відмінно у школі, викладається у спорті, батькам допомагає вдома та на дачі.

Наступного тижня у племінниці Каті день народження, і з цієї нагоди замовила вона у своїх батьків торт. Тут я маю трохи відступити від теми і сказати, що в сім’ї чоловіка є певна традиція: всі великі родинні свята відзначаються в будинку батьків чоловіка, куди кожен родич, включаючи винуватця урочистостей, приносить страви, які приготував сам.

Від цієї традиції я сама не в захваті. Ми з чоловіком навіть сперечалися з цього приводу. А потім просто домовилися, що двічі наші свята відзначатимемо. Один раз із батьками, а другий так, як хочемо ми з донькою.

Повернемося до племінниці. Замовила Катя, як заохочення за успіхи у навчанні, собі торт у вигляді єдинорога. Звичайний торт, де три бісквіти змащують кремом, зверху ріг із мастики та прикраси. Тому що у племінниці ще жодного разу не було того торта, який їй би подобався і вона сама його хотіла.

Але зовиця – проти. По-перше, у них сімейна традиція, а отже, вони з племінницею мають готувати торт самі. Ні зовиця, ні племінниця самі такий гарний торт, як на фотографіях, не зроблять. А племінниці подобається саме те, що вона сама знайшла у мережі.

На всі аргументи, що племінниця чудово вчиться, що допомагає батькам, сестра чоловіка категорично відповіла, що в її оселі дитина не має взагалі жодного права диктувати свої умови.

Зрештою, ось що ми маємо. Племінницю хочуть позбавити того дня народження, про яке вона мріяла, позбавити подарунків. Відвезти до бабусі з дідусем і попити чай. Якщо хтось із родичів подарує грошовий подарунок у конверті, подарунок відбирається батьками на сімейні потреби.

Чого я хочу? Влаштувати дівчинці свято. Я знайшла шалений торт за 2 000 гривень, моя дочка вже теж приготувала подарунки, і ми хочемо Катю привітати. Не впевнена, що вдасться тихо це зробити, а саме, запросити племінницю до нас, бо або чоловік сестрі скаже або племінницю почнуть розпитувати і вона зізнається.

Словом, прошу поради, як вплинути на родичів? Дитина сумна і не розуміє, чому з нею так роблять батьки. Олена ж заявила, що якщо хтось подарує їй цей торт-єдинорога, то вона особисто його одягне на голову тому, хто дарував. Просто тупикова ситуація, це ж треба.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, ibilingua.com