fbpx
життєві історії
Настю я прекрасно знала. Точніше, не її, а її батьків. Ех, аж соромно писати, з якої сім’ї вона походить. Одна в мене була надія, що син одумається, і вони розбіжаться, як в морі кораблі. Та цього не сталося. Узаконювати стосунки вони не спішили, та одного дня Степан перевіз Настю з її речами, в мою квартиру. Так ми прожили рік

Настю я прекрасно знала. Точніше, не її, а її батьків. Ех, аж соромно писати, з якої сім’ї вона походить. Одна в мене була надія, що син одумається, і вони розбіжаться, як в морі кораблі. Та цього не сталося. Узаконювати стосунки вони не спішили, та одного дня Степан перевіз Настю з її речами, в мою квартиру. Так ми прожили рік.

Одного дня мій син сказав, що хоче привести свою дівчину до нас у гості. Я була дуже рада цьому, тому сказала синові, щоб не зволікав.

Мій Степан нарешті до тридцятиріччя знайшов собі когось, адже мені вже онуків хотілося побачити, а він так і не зустрічався з дівчатами, але того дня він мене дуже втішив.

Після того, як Настя увійшла до будинку, моє обличчя різко змінилося, адже я очікувала побачити зовсім іншу дівчину, а не ту, що стояла на порозі нашої квартири. У мого Степана три вищі освіти, він до тридцяти років навчався в університетах, тому я й думала, що дівчина буде схожа на мого сина. Але я побачила дівчину, яку я давно знала – не з кращої сторони. Тоді я подумала, що краще б син продовжував вчитися, адже навчання на нього добре впливає, а ця дама – ні.

Її сім’я не дуже й благополучна. Ой, навіть говорити соромно…

Мені було шкода Настю, бо її дуже часто виставляли за поріг, тому вона ходила взимку під’їздами грітися. Колись я сама навчалася з мамою Насті в інституті, і з того часу її мама дуже змінилася, коли зустріла чоловіка.

Я одразу знала, що у такій сім’ї дитину точно не можуть добре виховати. Швидше за все, у Насті теж є схильність до “поганого життя”, як і в її батьків. Була висока ймовірність того, що Настя вже знайшла з такими ж нахилами подруг, які теж у підлітковому віці робили що хотіли.

Коли син зрозумів, що його дівчина мені не сподобалася, то він сказав їй сходити до вбиральні, а він поки що переодягнеться. У той же момент він підійшов до мене і сказав, щоб я навіть не сміла її ображати, тому що це його вибір, і я ніяк не можу в цьому брати участь.

Я дуже засмутилася, адже мені навіть не дозволили висловити свою думку щодо цієї дівчини, а якби я не послухалася сина, то в нашому будинку б назріла велика “буря”, адже характер мого сина дуже схожий з моїм чоловіком. Але мого чоловіка більше немає, і в нашому будинку за головного залишилася тільки моя дитина. Мені зовсім не хотілося ні з ким сперечатися, бо зі мною в такому разі перестане підтримувати спілкування мій син Степан.

Я навіть не замислювалася про те, щоб сказати щось погане у бік Насті, але з моєї поведінки можна було зрозуміти, що мені неприємно з нею спілкуватися і взагалі дивитись у її бік. На подив дівчина Степана взагалі не була зухвалою, завжди зі мною добре спілкувалася, за спиною навіть не обговорювала мене. Я навіть не очікувала, що все так складеться.

Звичайно, господиня із неї не ідеальна. Можна було зрозуміти, що мати її зовсім нічого не навчила у дитинстві, адже їй зовсім не до доньки було. Коли вона вирішила вперше приготувати борщ, я побачила, що вся кухня заляпана і взагалі вийшов не борщ, а “каша” з цибулею. У результаті я її хоч навчила, як мити плиту, в майбутньому їй це знадобиться. Мені все те, що вона робила, зовсім не подобалося, але я не могла сказати синові, бо не хотіла суперечок в домі, тому щоразу просто промовчала.

Настя закохалася в Степана, швидше за все лише тому, що він був чоловіком з освітою, з роботою і найближчим часом міг би вже дозволити придбати власну квартиру. Звичайно ж, кожна дівчина хотіла б знайти собі чоловіка, як мій син, тому й Настя вирішила не втрачати свого шансу. У мене взагалі не було бажання їй довіряти, тому що я думала, що вона за першої ж нагоди забере всі його гроші і втече від нього.

Цілий рік вони прожили у мене, а потім поїхали жити окремо. Ми ніколи навіть не сперечалися і все завдяки мені. Тепер вони мають власну квартиру.

У результаті я вирішила не заважати їм розвивати свої стосунки, нехай самі знаються на своїх проблемах, всі ми це колись проходили. Але все ж таки син вирішив кликати мене в гості на Новий рік і на його день народження. Потім вони відгуляли весілля, але я навіть не думала, що в них настільки довго протримаються стосунки. За кілька місяців мій син Степан знайшов нову роботу, на якій платили більше грошей, ніж на його старій.

Я особливо не хотіла спілкуватися з цією Настею, але незабаром моя думка кардинально змінилася. Пару тижнів тому я почала погано почуватися, я злягла. Я абсолютно була безсилою в такій ситуації. За кілька годин мене відвезли в клініку. Вже в лікарні мені сказали, що треба бути обережнішими, адже я вже давно не молода. На мої скарги син сказав мені, що вже ввечері їде по роботі, відрядження у нього намічається.

Мені нічого не залишалося, як дбати про себе самій, на Настю я навіть не сподівалася, тому що вона не та людина, на яку можна покластися. А виявилося все зовсім навпаки, бо Настя, того ж дня після від’їзду сина у відрядження, зібрала всі необхідні речі та примчала до мене додому. Я подумала, що вона просто так до мене в гості, але після приходу вона відразу почала мені допомагати.

Настя  за час проживання з моїм сином багато чого навчилася, тому вона мені приготувала вечерю, підмела у мене в квартирі і навіть помила підлоги. Пізніше вона сходила до магазину за їжею. У результаті до приїзду Степана моя невістка допомагала мені цілодобово, за що я їй дуже вдячна. З того моменту змінилася моя думка про невістку Настю.

Пізніше ми стали краще спілкуватись і взагалі були як подруги. Після свого приїзду Степан навіть не повірив у те, що ми змогли потоваришувати, він вважав, що ми просто вирішили пожартувати з нього або я налякала настільки Настю.

В результаті через ситуацію з моєю спиною ми порозумілися, з того моменту спина мене перестала непокоїти, тому що завдяки Насті я перестала напружуватися і мій стан значно покращився. Ще недавно я дізналася, що Настя чекає дитину. Сподіваюся, що тепер у нашій сім’ї все буде чудово.

Фото ілюстративне