fbpx

Натуральна або синтетична: яка тканина ідеальна для здоров’я

Чому не варто довіряти складу на етикетці і як самому розпізнати матерію.

Модна або практична? Дихає або гріє? Що вибрати з гардероба в літній день, тим більше, якщо, як завжди, надіти нічого? Кажуть, синтетичний одяг – шкідлива.

Але і натуральна, буває, доводить до алергії або дерматиту. Стилісти, хіміки та модельєри розповіли, від чого буде свербіж на шкірі і як розпізнати одяг на слух.

Натуральне або штучне, синтетичне? Влітку це питання особливо актуальне. Чому не варто довіряти складу на етикетці і як самому розпізнати матерію?

З кожним роком асортимент тканин поповнюється все новими найменуваннями. Штучні волокна виготовляють з природної сировини, найчастіше, целюлози. Синтетичні – з нафти, вугілля і газу.

“Синтетика стовідсоткова – ми її називаємо “скло”. Вона не м’яка, вона не податлива, вона особливо не приємна, на голе тіло її НЕ одягнеш. Якісь такі властивості, як скло”, – говорить Ільяс Сахтара, стиліст.

Він створює образи провідним і сам часто працює в кадрі. Щоб виглядати як телезірки, радить носити той самий “скло”. За словами стиліста, синтетику особливо прасувати не треба. Вона часто не боїться прання. Вона не вицвітає.

Натуральні тканини – бавовна і льон – приємніше для тіла, але поступаються синтетиці за зовнішнім виглядом і терміну служби.

Чи не фахівцеві часто важко визначити склад тканини. Деякі виробники вказують на етикетці недостовірну інформацію.

Як розповів Ільяс Сахтара, найчастіше бавовна має більш матовий вигляд тканини. У нього менше блиску.

Читайте також: ДО МУРАШОК ПО ШКІРІ: НАЙПОТАЄМНІШІ CТPAХИ ЗНАКІВ ЗОДІАКУ

Якщо на хорошому яскравому світлі дивитися тканину, то якщо є натяк на якесь мерехтіння і блиск – то скоріше за все, синтетика. Ще синтетику можна послухати. Коли тканина починаєш м’яти у вуха, вона похрустивает.

Тим часом в лабораторії хіміко-технологічного факультету КПІ, щоб дізнатися, як ще можна відрізнити тканини, зразки для початку підпалюють.

Бавовна горить швидко. З запахом горілого папера. І попіл після нього такий же, як після паперу. 27:23

Штучна тканина віскоза теж горить швидко. Навіть швидше, ніж бавовна. Точно такий же край. І запах теж це палаюча папір.

Все тому, що виробляють її з деревної целюлози. Залежно від обробки віскоза може бути схожа на шовк, вовна або льон. Вона добре вбирає вологу. Але в цьому і її недолік.

Шовку – натуральні і штучні – горять по-різному. Ще один спосіб перевірити шовк – замочити його в ацетоні.

Для здоров’я можуть бути небезпечні як штучні, синтетичні, так і натуральні тканини. До дерматолога Людмилі Гунченко щотижня звертаються до п’яти осіб, у яких одяг викликала контактний дерматит або алергію.

Кілька років тому екологи викрили у використанні небезпечних поліфторірованних з’єднань з десяток виробників одягу популярних брендів по всьому світу.

Хімікати шкодять не тільки навколишньому середовищу, вони можуть міститися в готової продукції – джинсах, сукнях, взуття – і через шкіру потрапляти в організм людини.

“Зараз знайти стовідсоткові натуральні тканини дуже важко. І вони, може, і не так красиво виглядають, як ті, в які входять добавки. Натільна білизна має бути бавовняну. Якщо людина носить натільну білизну, він може одягати будь-яку красу”, – радить доктор .

Масово штучні і синтетичні тканини почали випускати з п’ятдесятих років минулого століття. У музеї історії моди Марини Іванової можна побачити сукні того часу.

Саме завдяки розвитку хімічної промисловості мода стала доступною всім.

І хоча сьогодні мас-маркет спокушає величезним вибором одягу, модним стає купувати менше речей, але кращої якості. Дешеві синтетичні не йдуть на користь ні здоров’ю, ні навколишньому середовищу.

При виборі одягу запам’ятайте. Чим яскравіше колір, тим більша ймовірність використання хімікатів. Тому віддавайте перевагу непомітним сполученням фарб.

Бажано, щоб у речі з синтетики підкладка була натуральною. Перед тим як надягати обновку, обов’язково виперіть її. А якщо одяг доставляє дискомфорт, як можна швидше змініть її.

Джерело.

You cannot copy content of this page