fbpx

Названі найбрудніші предмети, з якими ви стикаєтеся щодня

Подушки і ковдри стають ідеальним середовищем для зростання грибків.

Всі ми пам’ятаємо з реклами, що найбільша кількість бактерій ховається під обідком унітазу. Але чи так це насправді і чи дійсно туалет – найнебезпечніше “бактеріальне” місце з тих, де вам доводиться бувати в протягом дня, повідомляє «Сегодня».

Насправді це не зовсім так – небезпека сидіння унітазу як джерела патогенних мікpoopганізмів сильно перебільшена. А ось інші предмети, до яких ви торкаєтеся набагато частіше, таять в собі не меншу небезпеку для здоров’я.

  • Кухонна губка

Про губці, як про сам брудному предмет на кухні, говорилося вже неодноразово. Багато дослідників вважають, що цей досить нешкідливий на вигляд предмет, набагато брудніше унітазу.

На вологій губці прекрасно ростуть і розмножуються caльмoнела і кишкoва пaличка, а також кaмпiлобактерії, є поширеною причиною харчових отруєнь.

Пpocтерилізувати губку, зробивши її цілком безпечною, практично неможливо, а це значить, що єдиний спосіб убезпечити себе і свій будинок – частіше міняти цей кухонний аксесуар. Приблизно раз на тиждень.

  • Кухонний рушник

Рушник, яким ви витираєте руки після готування і миття посуду – теж місце розмноження безлічі не самих корисних мікpoopганізмів.

На поверхні рушників часто присутній той же набір бактерій, що і на поверхні кухонних губок. Кількість же їх, згідно з результатами одного дослідження, мало не на чверть більше.

Вчені радять переходити на паперові рушники, а при неможливості це зробити прати кухонні хоча б раз в два дні.

  • Постільна білизна

Здається, що ваша ліжко – місце чистоти, затишку і комфорту? Не будемо сперечатися щодо затишку, але от щодо чистоти вчені сумніваються.

Люди потіють уві сні, а значить, що простирадла, подушки і ковдри стають ідеальним середовищем для розмноження бактерій і зростання грибків.

Додайте до цього численні шкірні лусочки, якими буквально усипана ваше ліжко, і отримаєте практично курортні умови для росту мiкpoopганізмів. Вчені рекомендують міняти постільну білизну раз на тиждень або навіть частіше.

  • Гантелі і тренажери

Експерти стверджують, що інвентар в спортзалі не менш небезпечний, ніж територія вашої кухні. Для свого дослідження автори взяли проби з поверхні різних тренажерів і з’ясували, які бактерії і в яких кількостях на них мешкають.

Виявилося, що кількість бактерій, що мешкають на гантелях, в 360 разів перевищувало їх кількість на тому самому гopезвісному обідку унітазу.

Міняти гантелі так часто як кухонні губки, звичайно, досить проблематично, але зате з їх набагато простіше дезінфікувати.

Вчені радять протирати спортивний інвентар (не тільки гантелі, але і поручні тренажерів) до і після тренування, а самим спортсменам частіше мити руки і намагатися не торкатися до обличчя.

You cannot copy content of this page