fbpx

Не думала, що Новий рік прийдеться зустрічати в Польщі, далеко від ріднорго дому. Але дому в Україні в нашої родини більше нема, коли повернемося – будемо будувати своє життя спочатку, вже в іншому регіоні. Поки що – Вроцлав. Але зараз хочу розповісти, чим мене підкорили поляки. Вони вважають найнезначнішими у своєму житті

Не думала, що Новий рік прийдеться зустрічати в Польщі, далеко від ріднорго дому. Але дому в Україні в нашої родини більше нема, коли повернемося – будемо будувати своє життя спочатку, вже в іншому регіоні. Поки що – Вроцлав. Але зараз хочу розповісти, чим мене підкорили поляки – все таки ми дуже їм вдячні!

Я про цінності цього народу, які мене приємно вражають. Незважаючи на європейську інтеграцію, поляки зберігають самобутність та унікальність. Традиційні західні цінності: професійна самореалізація, фінансовий достаток, розваги – поляки вважають найнезначнішими у своєму житті.

Релігія, любов до Батьківщини та стабільність залишаються основами світосприйняття поляків і значною мірою визначають їхнє життя. Щоб розуміти, наскільки близький нам цей народ, мені не знадобилося багато часу.

Сімейне щастя. Поляки раніше за інших європейців одружуються і цінують свої сім’ї понад усе.

Здоров’я. Поляки особливу увагу приділяють збереженню здоров’я: здорово харчуються, відвідують фітнес-клуби та працюють над корисними звичками. Мені це дуже імпонує.

Чесне життя. Для кожного четвертого поляка жити чесно – надзвичайно важливо. Почуватися потрібним іншим людям, допомагати нужденним і викликати повагу з боку – чи не найголовніші цінності в житті.

Релігія і Віра в Бога багато в чому визначає життя кожного поляка і всієї країни. Щонеділі поляки всією родиною йдуть у костел. У п’ятницю традиційно утримуються від м’яса. Діти у школі вивчають релігію – мої тепер теж.

Всі ми чули про польську ввічливість та гостинність. Поляки дійсно легко розпочинають діалог із незнайомцями і завжди раді допомогти. Однак вам рідко посміхатимуться на вулицях, як до цього звикли далі на Заході.

Поляки дуже трепетно ставляться до Батьківщини, своєї історії, національних героїв. Багато в чому це визначає ставлення до іноземців, особливо українців. Поляки дуже доброзичливі в тому випадку, якщо іноземці з повагою ставляться до їхньої країни, її цінностей, державної мови та історичної пам’яті.

Поляки за ментальністю, культурою та світосприйняттям дуже близький нам народ. Тому у Польщі кожен українець відчує себе як удома. Ну а з огляду на дійсно високий рівень життя ця країна стає ідеальною країною для життя.

Але, як я вже сказала, ми плануємо повертатися наступного року – до рідних, до рідної землі, щоб відбудовувати і відроджувати нашу Україну.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com

You cannot copy content of this page