fbpx

Нещодавно я була в торговому центрі зі своєю “особливою” дівчинкою. Поруч на касі з нами стояв чоловік. Хто має діток з діагнозом аутизм мене зрозуміють. Ярке світло, шум і гам, повпливали на її поведінку, і Анна почала вередувати. Дуже хочу, щоб ця людина, і всі інші, які будуть бачити на своєму шляху таких діток, ніколи не говорили цих слів “підтримки”, як вони думають

Нещодавно я була в торговому центрі зі своєю “особливою” дівчинкою. Поруч на касі з нами стояв чоловік. Хто має діток з діагнозом аутизм мене зрозуміють. Ярке світло, шум і гам, повпливали на її поведінку, і Анна почала вередувати. Дуже хочу, щоб ця людина, і всі інші, які будуть бачити на своєму шляху таких діток, ніколи не говорили цих слів “підтримки”, як вони думають.

Будь ласка, не жалійте мене, коли почуєте, що моя дитина аутист

“Любий добродушний незнайомець, нещодавно я стояла за вами в черзі в супермаркеті.

Моя дорогоцінна дівчинка повинна бути зі мною того ранку, поки я виконувала свої обов’язки. Моя дочка вже не терпіла і не могла дочекатися, коли ми підемо додому.

Торгові центри – кошмар для людей з аутизмом. Тому що в них зосереджено все, що їм заважає: натовпи людей, шум, черги за їжею та сильне освітлення.

Ви помітили, що моя дочка затулила вуха, і почала вередувати. Я швиденько вам пояснила, що моя донька аутист і їй не подобається шум у людному місці.

Ви мені відповіли: “Ой, мені дуже шкода”.

Ну, справді, немає потреби мене жаліти.

Наявність дитини з діагнозом аутизм — це ні в якому разі не кінець світу. Немає жодної причини, чому ви мали б мене жаліти. Тому що ми точно не сумуємо через це і не шкодуємо себе.

Моя дочка така, як завжди

Моїй доньці поставили діагноз аутизм до її трьох років. Але нічого не змінилося за одну ніч. Вона все ж залишається милою, теплою, доброю та чудовою дитиною, якою завжди була.

Діагноз аутизм не означає, що ми щось втратили – насправді все навпаки. Цей діагноз допоміг нам краще зрозуміти нашу дівчинку і дати їй все необхідне для життя.

Знати, чому моя донька так поводиться, усвідомлюючи всі виклики, які попереду, стало для нас одним із найприємніших і позитивних моментів, оскільки ми змогли зробити все можливе, щоб знайти підтримку, якої вона так відчайдушно потребує.

Аутизм – це не хвороба

Я хотів би, щоб ви зрозуміли, що аутизм — це не хвороба чи вада, а просто інший спосіб мислення, почуттів, спілкування.

Аутизм — охоплює широкий спектр і впливає на те, як люди поводяться та взаємодіють з навколишнім середовищем. Це не дегенеративний стан, не хвороба, дефіцит чи будь-який інший тип негативного довічного вироку.

Коли я описую аутизм іншим, я в основному кажу, що моя донька по-іншому бачить і відчуває свій світ.

Хто скаже, що “інше” неправильно?

Аутизм має багато чудових аспектів

Будь-який батько дитини зі спектром аутизму погодиться зі мною, коли я скажу, що аутизм також супроводжується багатьма несподіваними подарунками.

Наявність дитини з аутизмом спонукає батьків постійно дивитися на речі з нових точок зору. Їхні очікування та уявлення переосмислюються в абсолютно інший, дивовижний спосіб.

Якби моя дочка не була аутистом, вона б не була такою, якою вона є. Вона б не помітила те, що робить; вона не мала б такого ж рівня сприйняття і не була б такою дивовижною, як вона.

Аутизм не схожий на капелюх, який ви носите на голові, – він впливає на кожен аспект життя. І я люблю свою дочку за це, а не попри це.

Дитина з аутизмом пов’язана зі своїми труднощами, але моя роль полягає лише в тому, щоб бути її підтримкою, її постійним супутником, щоб дати їй сили жити якнайкраще.

Шановний Невідомий, я сподіваюся, що наступного разу, коли ви почуєте, що дитина хвора на аутизм, замість того, щоб співчувати та жаліти батьків, запропонуйте свою підтримку і просто усміхнетеся.

Тому що, зрештою, ми всі однакові: ми робимо все можливе в житті з тими картами, які нам роздали.

Так вийшло, що моя донька отримала карту аутизму, але нам все одно нема чого шкодувати. Аутизм не потребує лікування, лише трохи розуміння.

З повагою горда мати красивої дівчини з аутизмом”

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page