fbpx

Новий закон може призвести до безробіття для 70 тисяч вчителів. Освітяни просять ВР не підписувати закон-вирок.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки звернувся до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням не підписувати закон «Про повну загальну середню освіту», прийнятий парламентом 16 січня, і не подавати його на підпис президенту.

Про це йдеться в листі профспілки, адресованому спікерові українського парламенту, передає джерело

Зокрема, в Профспілці працівників освіти і науки вважають неприпустимим наявність в законі норми про звільнення з роботи вчителів і директорів шкіл, які отримають пенсію за віком, і укладення з ними термінових договорів.

За даними профспілки, реалізація нововведення призведе до одночасного звільнення до 1 липня 2020 року більше 70 тисяч вчителів і, крім того, ще вихователів, педагогів організаторів, керівників гуртків, інших педагогічних працівників.

“За наявними даними серед вчителів частка працівників пенсійного віку становить близько 16%, а в окремих регіонах сягає 30%. Такий значний відсоток вчителів пенсійного віку викликаний низьким рівнем заробітної плати внаслідок недотримання законодавства про оплату праці педагогічних працівників та, як наслідок, мізерною пенсією, розмір якої в основному становить 2,5 – 3 тисячі гривень, що змушує їх замість відпочинку працювати і віддавати свої знання і досвід учням, молодшим колегам, виконуючи сумлінно свої обов’язки», – зазначають у профспілці.

Також у профспілці вважають, що такі вимоги можуть привести до того, що в школах не буде кому викладати, оскільки звільнені вчителі, «через таке їх приниження, можуть не відгукнутися на пропозиції приступити до роботи протягом року».

У зв’язку з цим, в ЦК Профспілки висловлюють надію на недопущення підписання головою Верховної Ради закону «Про повну загальну середню освіту» для подачі його на підпис Президенту України.

Як відомо, український парламент прийняв новий Закон України «Про повну загальну середню освіту». За відповідне рішення 16 січня проголосували 327 народних депутатів.

You cannot copy content of this page