fbpx
життєві історії
Ну з чого вона взяла, що я повинна це робити? Ще й на три родини? Та щоб не образити свекрів, я все, що вони привозять, роздаю або продаю знайомим і колегам на роботі, а зимою ту консервацію будемо їм купувати. Ми ж самі консервованого майже не їмо

У свекрів – приватний будинок, чималий город і садок. Вони обоє вже пенсіонери, тож в останні роки активно взялися за вирощування овочів, фруктів.

Свекри живуть в селі, а ми з чоловіком недалеко в райцентрі, діти наші, син і донька, вже студенти, а ми обоє працюємо.

Так от. Домашні фрукти й овочі – це, звичайно, дуже добре. Смачно, корисно, і все таке. Але треба сказати, що ми з чоловіком не встигаємо часто допомагати свекрам. Та вони, якщо чесно, справляються, в принципі.

Чоловік допоміг їм полегшити труд на землі, на скільки це можливо: зробили їм в городі свердловину, облаштували крапельний автоматизований полив. Свекри наче задоволені.

І в них, і у нас, і в наших студентів завжди на столі свіжі фрукти, своя домашня городина. Ми їм всі за це вдячні.

І все б нічого, якби останні кілька років на почалося от що.

Свекруха чогось вирішила, що раз вони зі свекром вирощують все, то саме я маю робити всі заготовки на зиму, причому і для нас, і для них, а ще для родини її сестри. Як починається літо і все по черзі родить – свекри збирають врожаї, від яблук-малини-слив-абрикос і до огірків-помідорів-баклажанів-перців-картоплі, і везуть все це нам.

– Переробляйте, консервуйте, варіть, маринуйте, а зимою всі гуртом їсти будемо, – говорить свекруха.

І ніякі заперечення (я пробувала) вона чути не хоче. А в мене робота в школі і репетиторство, чоловік в службі надзвичайних ситуацій працює – коли нам тим усім займатися?.. Ну в морозилку я ще щось накидаю, але варити варення, консервувати-стерилізувати-закручувати – не це в нас зовсім ні часу, ні сил, ні бажання немає.

А свекруха «замовляє» собі й для родини сестри не тільки прості огірки чи помідори в банках, а всілякі салати, ікру, лечо, джеми…

От і виходить, щоб не образити свекрів, щоб не сваритися зайвий раз, я все, що вони привозять, роздаю або продаю знайомим і колегам на роботі, а зимою ту консервацію їм купуємо, вона не надто дорога. Ми ж самі консервованого майже не їмо, студенти наші також.

Автор – Олена К.

Спеціально для Ibilingua.com.

Передрук без згоди автора суворо заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

facebook