fbpx
Цікаве
Обдурити мозок: актуальні поради фахівця, як перестати думати про погане і накручувати себе. Застосовуйте і перебувайте завжди умиротворені!

У житті кожної людини бувають складні ситуації, проблеми. Самі по собі вони всього лише частина життя. Ще нікому не вдавалося пройти свій шлях, не зустрічаючи труднощі і перешкоди. Важливіше не те, що відбувається, а як людина сприймає те, що відбувається.

Якщо людина не може відпустити ситуацію і постійно думає про свою проблему, то сама не помічає, як згущує фарби, накручує себе, замість того, щоб шукати вихід із ситуації. Треба не загострювати увагу на проблемі, а, навпаки, спробувати не думати про неї.

Але людина влаштована так, що не може одним зусиллям волі змусити себе перестати думати про щось. В голові завжди йде розумовий процес, який припиняється тільки під час сну. Добре було б просто лягти і поспати, потім прокинутися з новими ідеями. Однак, у людини, що переживає важкий період, найчастіше бувають проблеми зі сном. Що ж виходить? Замкнуте коло? Звичайно, немає, існують способи обдурити свій мозок.

СПОСІБ 1

Заняття спортом. Цей метод є найбільш ефективним, тому що під час тренування всі думки людини зосереджені безпосередньо на виконанні тієї чи іншої вправи. Часто людина про себе веде рахунок підходів, спроб і повторів. Далі цього думки не йдуть. Важко собі уявити людину, яка присідає зі штангою і розмірковує про те, як полагодити розбиту машину. Ось чому спортивні тренування прекрасно відволікають від проблем. Більш того, вони прояснюють думки, тому що під час інтенсивних фізичних навантажень мозок прекрасно забезпечується киснем. Дуже часто після тренування вирішення проблеми саме приходить в голову.

СПОСІБ 2

Якщо людина з яких-небудь причин не займається спортом або не має можливості негайно піти у спортзал, то гарною альтернативою стане фізична монотонна робота. Виконуючи таку роботу, думки поступово переключаються на сам процес. Наприклад, перебираючи речі в шафі, людина починає розмірковувати про те, які з них потрібні, а які слід викинути або віддати кому-небудь.

СПОСІБ 3

Зустріч з іншою людиною. Необхідно знайти собі співрозмовника і поговорити з ним про його життєві труднощі. Під час такої бесіди рекомендується більше слухати, ніж говорити самому. Цей спосіб допомагає не тільки переключити думки зі своїх проблем на чужі, а й дає прекрасну можливість усвідомити, що бувають ситуації набагато гірші. А коли свої проблеми вже не здаються такими складними, то і знайти рішення буває набагато простіше.

СПОСІБ 4

Він і простий і складний одночасно. Як тільки проблема повертається в голову, треба починати подумки описувати все, що відбувається навколо. Необхідно стежити за тим, щоб думки не йшли ні в минуле, ні в майбутнє.

Наприклад, дивлячись на красиві квіти, слід говорити собі щось на зразок: «Ось квіти. Вони красиві. Вони жовті. У них приємний запах». Варто тільки сказати собі: «Їх треба полити», як тут же думки почнуть іти в майбутнє. А сказавши: «Я ж тільки вчора їх поливав», людина спрямовує думки в минуле. А завдання цього методу – допомогти собі зосередитися на теперішньому моменті, заспокоїтися. Стежити за потоком думок важко, але застосовуючи цей метод регулярно, людина досить швидко його освоює.

Варто визнати, що всі ці способи відволікають від негативних думок лише на час. І все ж, ефект від регулярного застосування таких прийомів помітний досить швидко. Мозок встигає відпочити, переключитися на позитив. Як правило, якщо в найскладніший момент людина згадує дані поради і дотримується їх, потрібне рішення приходить набагато швидше.

Джерело

Фото – Конт

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page