fbpx
життєві історії
Олена живе з чоловіком, є дитина та свекруха під одним дахом. Жили завжди добре, ніколи не скаржилася ні на чоловіка, ні на свекруху. Чоловік постійно на роботі, дитина в садку. А свекруха і з дитиною допоможе і вдома завжди прибере та їсти приготує. Загалом, справ у неї було не багато, ходила гуляти з подругами та займалася то йогою, то танцями. Але недавно все змінилося!

У моєї подруги сталася така історія. Живе вона з чоловіком, є дитина та свекруха під одним дахом. Жили завжди добре, ніколи не скаржилася ні на чоловіка, ні на свекруху. Чоловік постійно на роботі, дитина в садку. А свекруха і з дитиною допоможе і вдома завжди прибере та їсти приготує. Загалом, справ у неї було не багато, ходила гуляти з подругами та займалася то йогою, то танцями.

Але трапився з її свекрухою нещасний випадок, перелом. Пролежала вона довгий час у лікарні, потім із гіпсом повернулася додому.
Подруга її природно почала доглядати, не кидати ж мати чоловіка в біді. Спочатку вона кілька разів на день ходила до неї в кімнату, щоб принести поїсти і допомогти зробити якісь справи. Але потім свекруха почала кликати її через кожну дрібницю, то кухоль упустить, розіб’є, треба прибрати, то чайку налити, хоч і сама вже в змозі, може пересуватися по дому.

Одним словом, просікла свекруха, що вона безвідмовна, можна сидіти спокійно, дивитися серіали, а за тобою все приберуть, їсти приготують та ще й погодують з ложечки, якщо попросиш. Так і сіла їй свекруха на шию.

А подрузі моїй у цьому плані складно, вона людина спокійна, тиха, скандалити не вміє, звикла старших поважати, слова впоперек не скаже. От і мучиться тепер, з ранку дитину в садок відведе, і весь день доглядає свекруху, себе запустила, виглядає змученою, ніби оре на двох роботах.

Зустрілися ми якось у магазині, скаржиться, що чоловік перестав увагу приділяти. На що я висловила їй все про її зовнішній вигляд і про те, як вона до свекрухи потрапила, що поважати себе треба, доглядати себе.

А вона у відповідь на мене лише образилася і сказала: “Справжні подруги так не роблять, не красиво так ображати”. Але я не вважаю, що це було образою з мого боку, я лише хотіла відкрити очі їй на все, що відбувається.

Звичайно ж, кидати у біді родичів не можна, але й не варто забувати, що у вас є своє особисте життя. Якщо вами хтось намагається маніпулювати через жаль, просто нагадайте йому, що у вас є свої справи, своя сім’я, своє життя.

Фото ілюстративне – спеціально для ibilingua