fbpx
життєві історії
– Ольга думала, що завжди буде, як сир в маслі кататися, а не тут то було. Так, чекати з наліпленими варениками чоловіка і дитину на обід добре, але про роботу також слід думати. Все на шиї сидіти – не вихід. Коли Валерій повідомив, що знайшов молоду та красиву, невістка за голову взялася. Добре що дочка розумна, і залишається з батьком. Син то у мене при грошах

Ользі потрібно було раніше думати. А тепер в сорок років нема чого плакатися на важу долю…

– Ольга думала, що завжди буде, як сир в маслі кататися, а не тут то було. Так, чекати з наліпленими варениками чоловіка і дитину на обід добре, але про роботу також слід думати. Все на шиї сидіти – не вихід. Коли Валерій повідомив, що знайшов молоду та красиву, невістка за голову взялася. Добре що дочка розумна, і залишається з батьком. Син то у мене при грошах.

Ольга – невістка Катерини Максимівни, тепер уже, можна сказати, колишня: син розлучається буквально на днях.

– Те, що це рано чи пізно станеться, по-моєму, очевидно було вже дуже давно! – зітхає Катерина Максимівна. – Усім, крім Ольги. До останнього часу вона щиро вважала, що у них ідеальна сім’я…

Ользі тридцять сім років, вона рано вийшла заміж за сина Катерини Максимівни, Валерія, – звичайно, з великої любові. І ні дня в своєму житті не працювала.

Спочатку вони планували дитину (з цим були деякі проблеми) – лікувалися, обстежувалися, перевірялися, ця історія несподівано розтягнулася на кілька років. Потім Оля-таки була при надії і носила себе, як кришталеву вазу.

– Ну а вже як привела на світ – про роботу не могло бути й мови, – уїдливо пояснює Катерина Максимівна. – Яка робота! У неї ж дитина!

Втім, Валерій проти того, що дружина буде домогосподаркою, не заперечував. Із забезпеченням сім’ї він цілком справлявся, жили вони непогано: одягалися, взувалися, купували гаджети, їздили відпочивати.

Влітку Оля з донькою так і зовсім по кілька місяців жили на морі. Квартирне питання було у них вирішено відразу – жили в квартирі Валерій, що дісталася йому від батька. велика і гарна трикімнатна квартира в хорошому районі міста. Тому економити і платити іпотеку необхідності не було.

Чесно кажучи, Оля і не знала, скільки там чоловік заробляє – він їй давав хорошу суму “на господарство”, звітів ніколи не питав, якщо що потрібно було для дитини або для неї самої, купував без розмов. Навпаки, навіть лаявся, якщо дружина намагалася зекономити, вибравши щось подешевше.

– Бери відразу нормальні речі! – говорив чоловік. – Ми не настільки багаті, щоб купувати одноразову дурницю…

Загалом, до недавнього часу Оля жила як за кам’яною стіною і в вус не дула. Чекала вдома з обідом тринадцятирічну дочку, возила її на олімпіади і змагання, вникала в усі нюанси навчання, ліпила вареники і готувала цікаві страви з інтернету.

– Я їй говорила, що треба, напевно, робити якийсь наступний крок в житті, виходити на роботу! – каже Катерина Максимівна. – Але мене вона, звичайно, не слухала, хто я така…

А кілька місяців тому сталося те, що сталося: Валерій оголосив, що зустрів іншу жінку і буде розлучатися. Для Ольги ця звістка стала снігом на голову, вона здивована, і її можна зрозуміти: йти їй особливо нікуди. Грошей у неї немає, роботи і житла теж, батьки живуть в області.

Їхати до мами з татом в свої майже сорок років? У матері Олі характер ще той. Вони по телефону часом примудряються полаятися, а що буде, якщо опиняться ніс до носа в маленькій квартирі і без всяких перспектив на роз’їзд?

Ольга обмірковувала варіант спробувати залишитися в Одесі, зняти з донькою маленьку квартиру або навіть кімнату, знайти роботу. Зрештою, влаштуватися кур’єром, або нянею, або в магазин продавцем поки ще реально, дочка у неї вже доросла, за руку водити не треба.

Але тут новинка – дочка заявила Олі, що поговорила з татом і хоче залишитися з ним. Тато не проти, навпаки, дуже навіть за. У дочки в його квартирі своя кімната, їй не доведеться міняти школу, оточення, вчителів. У тата, на відміну від мами, хороший дохід, це дівчинка теж зрозуміла.

Так, вона в курсі, що в квартиру до батька прийде нова дружина. І це її не бентежить…

Оля вважає дочку зрадником і ображена на неї, мабуть, не менше, ніж на чоловіка, що її покинув напризволяще.

Як вважаєте, дівчинка правильно вчинила? Вона готова жити з мачухою, аби не втратити побутового комфорту…

А може, дитина має рацію? Нерозумно йти з матір’ю, яка ще невідомо, чи зможе хоч себе якось прогодувати, коли є багатий тато.

Чи згодні? Що думаєте з цього приводу.

Фото ілюстративне – pixabay

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!