fbpx

Ольга і Валерій майже 40 років прожили в шлюбі. А потім – сивина в бороду і таке інше, вирішили розлучитися і поділити майно. – Не будемо ділити наш будинок навпіл. Як, ти хіба забула, люба? Гроші на цей будинок мені подарували мої брати. Ось, будь ласка, копія договору, багато років тому уклали

Ольга і Валерій майже 40 років прожили в шлюбі. А потім – сивина в бороду і таке інше, вирішили розлучитися і поділити майно. Ользі й так це все не просто давалося, а чут ще й Валєра заявив:

– Все, люба, ми розлучаємося! Але всупереч твоїм очікуванням, не будемо ділити наш будинок навпіл. Як, ти хіба забула? Гроші на цей будинок мені подарували мої брати. Ось, будь ласка, копія договору, багато років тому уклали. І будматеріали на будинок – це їхній подарунок. А подароване не ділиться. Якщо потрібно, свідки в суд прийдуть і все підтвердять. ⠀

І прийшли. І підтвердили. Жінка залишилася без будинку. Суд першої та другої інстанції вирішили не розбиратися, став на бік чоловіка і не став ділити будинок між колишнім подружжям.

А Верховний суд розібрався.

Будь-яке нажите в період шлюбу майно, рухоме і нерухоме, незалежно від того, на ім’я кого з подружжя воно було придбано або ким внесені грошові кошти, є спільною сумісною власністю подружжя, що підлягає розділу. Якщо шлюбним договором між ними не встановлено інший режим цього майна.

Дійсно, подароване і успадковане майно не ділиться при розлученні. Свідки підтвердили в суді дарування.

Але чому в суд представлена ​​лише копія договору дарування, де оригінал? ⠀

Справа в тому, що по копії неможливо провести експертизу і встановити давність підписання договору. Тому Ольга в суді оскаржувала наявність договору і факт його укладення. А раз немає оригіналу договору, а друга сторона сумнівається в автентичності, значить, договір не укладений. Тільки оригінал або належним чином завірена копія є доказом угоди. Добре, що Ользі трапився тямущий юрист.

Друзі та брати Валерія в суді підтвердили, що безоплатно надавали послуги з будівництва та дали грошей на будматеріали. Однак не дотримана письмова форма угоди.

У такому випадку, за відсутності письмового договору, не можна посилатися на показання свідків. Справа закінчилася на користь Ольги. Суд скасував рішення судів про визнання права власності на будинок за чоловіком і відправив справу на новий розгляд.

…Як там все було в реальності, можна тільки гадати. Можливо, і справді, родичі і друзі чоловіка будували будинок своїми силами і засобами.

Ну хороші такі друзі і чудові родичі, так іноді буває. ⠀

А може, чоловік вирішив просто залишити дружину ні з чим, використовуючи допомогу свідків і липовий договір. Але перемогла справедливість, пізніше будинок вони продила, а гроші поділили. Що гірко – обоє на даний час самі, не просто в такому віці зустріти людину, з якою заново все побудуєш…

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page