fbpx

Ольга Петрівна на день народження онучки прийшла одна з перших. Ще з порога я помітила, що вона якось дивно налаштована щодо іменинниці. З Діанки вона весь день не зводила очей, а коли справа дійшла до торта, з неї таки вийшло все єство. Наша дочка розплакалася і побігла в свою кімнату, а “винуватицю” всього мій чоловік виставив за двері

Я сподіваюся, що наступного разу свекруха добре подумає, перш ніж щось ляпати. Вона завдала великої шкоди необдуманою критикою.

Що сталося з моєю свекрухою того дня, не знаю. Вона сказала моїй доньці-підлітку, що вона товста. Моїй Діанці 13 років. Замість того, щоб забути слова бабусі, вона почала морочитися з їжею. Вона боїться їсти, щоб не набрати лишнього.

Сьогодні я можу сказати це вголос. Моя свекруха зла людина! Вона зробила те, що завдало неприємностей всій родині. Особливо моїй дочці, у якої без цього важкий період. Під час її тринадцятого дня народження вона сказала їй те, що викликало хвилю неприємностей.

День народження Діанки ми не святкували особливо, а так, зібрались з найближчими дома, щоб просто посидіти і зробити цей день трішки яскравішим. Свекруха прийшла одна з перших, і мене відразу ж насторожив її погляд на Діанку. Вона роздивлялась її ніби подарунок – з усіх боків.

– Наша іменинниця стала якась зовсім інша, – з якимось кислим обличчям сказала мені свекруха.

– Вам здається, Ольга Петрівна. Просто вчора ми з нею ходили в салон краси, де мені і їй зробили “брівки”. Іменинниця все ж таки – доросла вже дівчинка, – сказала я, але свекруха продовжувала її пильно роздивлятися.

Коли справа дійшла до торта, Діанка взялась роздавати кожному по шматочку, ну і себе ж звісно, не обділила.

– Тобі варто взяти шматочок поменше, — сказала Ольга Петрівна їй суворо.

– Бабусю, у мене день народження, — відповіла Діанка.

– Тебе не бентежить, що ти вже набрала лишніх кілограмів? – закочуючи очі сказала свекруха, а потім встала з місця, підійшла до Діанки і при всіх гостях вказала на складку в районі живота. – Ти дуже товста. Подумай, а що буде дальше, — сказала свекруха.

Я не стрималася і сказала їй зупинитися у своїх некоректних висловлюваннях.

– Діанка не товста, вона дуже гарна і мила дівчинка, — захищала я свою дочку.

– Ти мабуть засліплена, і це нормально, оскільки ти її мама. Мені краще видно, – продовжувала вона наговорювати на онучку.

Через деякий час Діанка не витримала і з плачем втекла з-за столу.

В нас зі свекрухою почалась “буря”.

– Яке ви мали право говорити, що Діанка товста? – сказала я тоном розлюченої матері. Ольга Петрівна спокійно сіла до своєї порції торта і нахабно його доїла.

– Ми двоє знаємо, що Діанка має зайву вагу. Якщо ти вдаєш, що не бачиш цього, ти насправді не допомагаєш їй, – почала вона  пояснювати свій огидний вчинок.

– Я була єдиною, хто нарешті сказав їй правду, – додала вона, і за столом затихло.

Чоловік нічого не сказав, а просто взяв маму за руку і виставив її за двері. Згодом решта гостей також розійшлися.

Ми одразу взялися заспокоїти Діану. А головне сказали їй, що бабуся Ольга не права. Але дочка сприйняла її слова особисто.

З того часу вона перестала нормально харчуватися. Ніякого хліба, булочок, млинців. Але крім того Діана відмовилась і від м’яса. Вона майже нічого не хоче їсти.

Видно, що вона схудла. Але я не в захваті від цього. По-перше, раніше вона не була товстою. А по-друге, обраний нею спосіб схуднення нездоровий. Вона просто не їсть. А якщо так, то мишача порція. Ми з чоловіком так переживаємо за неї, що вирішили звернутися до лікаря.

Свекруха навіть не здогадується, що вона наробила своїм вчинком. Коли ми сказали їй, що відбувається, вона просто відмахнулася. Вона навіть назвала це підлітковою непокорою.

Я вирішила, що зі свекрухою я розберуся згодом. На першому місці в мене зараз дочка, якій потрібна моя допомога.

А що б ви зробили на моєму місці?

Чи доречні такі зауваження бабусі?

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page