fbpx
життєві історії
Ось те, що вони тут не святкують Дні народження, вразило найбільше, мабуть. Ну як так? Я не мріяла жити в цій країні, але тепер хочу й чоловіка забрати з часом. Власник залишеного вранці на лавці мобільного точно його знайде там надвечір. Безліч бездітних пар

Ми виїхали з Ірпеня у Фінляндію. Я не мріяла жити в цій країні, але тепер хочу й чоловіка забрати з часом. Бо є й мінуси. але переваг набагато більше.

Ось те, що вони тут не святкують Дні народження, вразило мене найбільше, мабуть. Ну як так?

Але про все по-порядку. Життя у Фінляндії приваблює всіх, хто любить сувору красу північної природи та цінує чесність та доброзичливість її мешканців.

Однак є моменти, які ви точно не дізнаєшся з путівників та туристичних нотаток. Це особливості фінського менталітету, які пізнаються лише під час проживання тут.

Якщо ти все життя хотіла жити в містечку, де вранці на шляху на роботу можна побачити вгодованого зайця або навіть пару лисиць, то у Фінляндії сподобається. Ліс не відокремлюється від міст так, як це відбувається у нас.

Ягоди та гриби може збирати кожен, це не заборонено. Водопровідну воду у Фінляндії можна пити навіть дітям, а власник залишеного вранці на лавці мобільного точно його знайде там надвечір.

Які ще моменти можуть здивувати українця? Я б назвала п’ять особливостей, які явно контрастують зі звичним для нас побутом.

Форми звернення «ти» і «ви» можуть вразити всіх приїжджих із нашої частини світу. Фінська культура далека від поняття ієрархії та її проявів. Це стосується не лише спілкування між однолітками, а й сім’ї, школи та інших соціальних сфер. Для фінів є нормальним звертатися до всіх на «ти».

Не варто сприймати це як грубість чи нахабство. Це лише прояв доброзичливості та душевної простоти. У Фінляндії цінується особистість, а не звання чи статус людини.

Фіни нормально ставляться до пізнього навчання, мало звертають увагу на умовності і соціальні стереотипи.

Наприклад, немає нічого поганого, щоб у будь-якому віці працювати офіціантом. А саме навчання сприймається жителями Фінляндії не як набуття якогось статусу чи важливого папірця для інших. Це, швидше, розширення власного кругозору та набуття нового досвіду. І такий погляд мені дуже подобається.

Саме завдяки такому простому ставленню до життя фіни рідко зациклюються на неприємних речах роками, що нерідко можна побачити у житті наших співвітчизників. Навіщо робити те, що тобі вже не подобається, навіть якщо ти вже майже в пенсійному віці? Змінити своє життя на краще можна будь-якої миті.

У Фінляндії говорять не лише фінською. Друга офіційна мова в країні – шведська. Багато фінів набагато краще знають її, ніж свою рідну. Є міста, де складно знайти навіть кілька вивісок фінською, всі вони шведською.

Фіни далекі від «культу дитини». Багато хто не поспішає заводити дітей або зовсім відмовляється від цього аспекту життя. У цій країні мало хто тебе засудить за ухвалення такого рішення. Можна зустріти безліч бездітних пар будь-якого віку, і вони чудово почуваються в цьому плані.

Ох, як люблять деякі наші люди поскаржитися. Все їхнє життя – нескінченна низка неприємностей і негараздів. Фіни такого індивіда точно не змогли б зрозуміти.

Справа в тому, що темперамент у жителів Фінляндії зовсім інший. Ці люди не люблять ні скаржитися, ні хвалитися. Вони просто живуть моментом та намагаються отримати від життя максимум задоволення.

Ось такі особливості ми з дітьми вже відчути, і вони нам дуже подобаються. У планах – тут залишитися.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.