fbpx
Суспільство
Ось якою за прогнозами буде зима в Україні: подекуди – аномальною

Синоптик Ігор Кібальчич повідомив (https://www.meteoprog.ua), що зима 2021-2022 в Україні в цілому буде м’якою. Кількість опадів – близька до норми і лише на півночі Європейського континенту очікується їх надлишок.

«Згідно з Європейським центром середньострокових прогнозів (ECMWF) з грудня 2021 року по лютий 2022 року на більшій частині Європи очікується позитивна аномалія температури повітря, особливо в її східній частині. Добре помітно, що у всі три місяці Україна знаходиться в помаранчевій заливці на карті, що відповідає аномаліям +1…+2 °С, – зазначив синоптик.

За його словами, на користь м’якої зими в Україні також говорять прогностичні значення приземного поля тиску в Північній півкулі на найближчі три місяці, що свідчить, що в Україні очікуються часті відлиги та чергування опадів у вигляді снігу та дощу.

Одночасно з цим, синоптик не виключає епізодичні вторгнення холодів, зазвичай короткочасними.

“Підсумовуючи вищесказане, можна зробити висновок, що за різними методиками довгострокового прогнозування, зима як на території України, так і на більшій частині Європи з високим ступенем ймовірності виявиться теплішою за норму”, – повідомив Кібальчич. Він додав, що кількість опадів буде при цьому в межах норми, але місцями може спостерігатися їхній дефіцит, наприклад, на Лівобережжі України.

Сніговий покрив очікується нестійким і розподілятиметься плямисто по території. Протягом усієї зими опади випадатимуть як у вигляді снігу, так і у вигляді дощу.

Ось така, попередньо, нас чекає зима.

Передрук без посилання на Ibilingua.com заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com