Мій син одружився на своїй однокласниці. Разом з Іриною вони вже десять років. Спершу вони жили без весілля два роки, а згодом Ірина і мій Іванко таки стали на рушничок щастя.
Я була щаслива, що вони нарешті дозріли і прийняли правильне рішення. До того ж, Ірину я добре, і навіть сьогодні вважаю, що мій син зробив правильний вибір.
У мене з невісткою хороші стосунки. Ми, не часто, але все ж зустрічалися. Просто мене трохи дивувало і дивує те, що Ірина до мене ніяк не зверталася, але я на неї не тиснула.
Я б ні за яких обставин не наполягала на тому, щоб вона називала мене “мама”, я вирішила це рішення залишити за нею, думала з часом все стане на свої місця, і якщо вона називатиме мене на ім’я і по батькові, я буду не проти.
Роки минали, і моїй невістці іноді потрібно було до мене якось звертатися.
Вона завжди старається вести розмову більше як монолог, якщо я хочу щось підказати, я повинна чекати, поки вона візьме подих, а потім швидко відповісти принаймні одним-двома реченнями.
Ну, і в міру розмови до мене Ірина звертається зазвичай кличкою – “чуєте”. Те, що вона інколи так звертається до свого чоловіка, це їхня справа, якщо це нікого з них не хвилює, але мені таке звернення не дуже сподобалось.
Коли я вказала Ірині на це, вона засміялася, але злегка почервоніла.
Правда в тому, що деякий час вона намагалася уникати цієї клички, але знайти їй заміну не могла.
Бувало так, що ми були десь разом, і в групі людей я не помічала, що вона розмовляє зі мною, але вона починала трусити мене за рукав або говорила мені прямо в вухо, і це відразу було зрозуміло.
Я не скаржилася своєму синові, ми всі різні, а моя невістка дуже балакуча, і зазвичай вона говорить швидше, ніж думає, тому я також уважно ставлюсь до того, що говорю їй, щоб уникнути будь-яких збентежень.
Але треба сказати, що ситуація трохи покращилася, коли у дітей народився син. Тепер Ірина мене називає бабусею, але звернення вона будує ніби говорить від сина. А коли вона в кімнаті зі мною сама, то приходиться знову використовувати “чуєте”.
Все-таки краще почути “їдемо до бабусі”, ніж казна що. Зрештою, це єдиний недолік, який, мабуть, тільки я бачу, інакше на невістку не поскаржуся.
Онук підріс і називає мене мило бабусею, а невістка і далі намагається уникати звернення в мою сторону. На даний час Іринка чекає другу дитину, і я не хочу псувати з нею стосунки.
Дуже щиро надіюсь, що в нас все зміниться на краще. А загалом я приймаю її такою, яка вона є, і рада, що вона ладнає з моїм сином, і можу сказати, що їхній шлюб радує мені око. Якщо подумати, насправді не так важливо, як мене кличуть.
Але якщо чесно, краєчком душі я все ж таки надіюсь, що хоч з появою другої дитини вона почне називати мене прямо – бабусею, а не “це я, дивіться, мені треба знати, чуєте”.
До появи на світ другого онука ще три місяці, то ж подивимось.
А як до вас звертаються ваші невістки?
Чи були якісь з цим проблеми?
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Чоловік вклав 300 тисяч гривень у квартиру, яку свекор купив на своє ім’я. Я жила сама в обласному центрі, коли зібралася виходити за Ореста заміж. Тому майбутня зовиця допомагала мені приміряти весільну сукню. Дізнавшись, скільки воно коштує, вона, звісно, передала це своїй мамі. І ось у день, коли ми дізналися про стать майбутньої дитини, свекор змусив її зателефонувати мені. Свекруха витягла мед і сказала: “Ось беріть, і 500 гривень віддавайте відразу”. Я мед не переношу, і я просто його не люблю
- Людмила Іванівна після нашого з Михайлом весілля вела свій контроль виключно через сина. Мене вона сильно не чіпала. Особливо це було помітно, коли на світ з’явився наш синок Тимур. Але після того, що витворила свекруха, я боюся любої тіні, коли гуляю коляскою в парку чи на вулицях. Я була в подиві. Старша жінка, і щоб на таке піти!
- Цього місяця Світлана повідомила мені, що розлучається. Я хотіла їй допомогти. Я запросила дочку на обід, сподіваючись, що вона зможе довіритися мені й відчує полегшення. Я хотіла її втішити. Але вона, здається, зовсім не чекала від мене допомоги. – Зі мною все добре. Я не розумію, чому ти продовжуєш так зі мною поводитися, – сказала вона мені ображено
- Я була при надії, а грошей на оренду не було, тому ми й переїхали жити до свекрухи. В той час, як лікарі просили берегтися, Ірина Степанівна повторювала, що цікавий стан не недуга. А коли дізналася, що в день “Х” чоловік буде поруч зі мною, взагалі з котушок злетіла. – Хто таке чоловіку показує? Це ж зовсім без розуму треба бути!
- Діти росли, батьки чоловіка їх нормально виховували. Але з якого дива нам взагалі там жити? Вона давно вже в оренді і з неї нам щомісяця капає непогана сума, яку не соромно витратити на якісь свої цілі. А будинок, це будинок. Його ми будували для себе. Він чудово підійшов би навіть для нас п’ятьох і навіть зять би не почував себе там утисненим. Свати як води до рота набрали. Ми купили м’яса для шашликів, закусок, гарно облаштували двір