fbpx

Останній раз я невістку бачила на Великдень. Іринка вже так добряче округлилася. Я з нетерпінням чекаю на другого онука. Але все ж мені дуже важко змиритися з тим, як вона мене називає. Звісно, я не тисну на неї, і не хочу щоб вона кликала мене – “мама”. Але і те, що вона говорить і робить, не вихід. Мені перед рідними соромно

Мій син одружився на своїй однокласниці. Разом з Іриною вони вже десять років. Спершу вони жили без весілля два роки, а згодом Ірина і мій Іванко таки стали на рушничок щастя.

Я була щаслива, що вони нарешті дозріли і прийняли правильне рішення. До того ж, Ірину я добре, і навіть сьогодні вважаю, що мій син зробив правильний вибір.

У мене з невісткою хороші стосунки. Ми, не часто, але все ж зустрічалися. Просто мене трохи дивувало і дивує те, що Ірина до мене ніяк не зверталася, але я на неї не тиснула.

Я б ні за яких обставин не наполягала на тому, щоб вона називала мене “мама”, я вирішила це рішення залишити за нею, думала з часом все стане на свої місця, і якщо вона називатиме мене на ім’я і по батькові, я буду не проти.

Роки минали, і моїй невістці іноді потрібно було до мене якось звертатися.

Вона завжди старається вести розмову більше як монолог, якщо я хочу щось підказати, я повинна чекати, поки вона візьме подих, а потім швидко відповісти принаймні одним-двома реченнями.

Ну, і в міру розмови до мене Ірина звертається зазвичай кличкою – “чуєте”. Те, що вона інколи так звертається до свого чоловіка, це їхня справа, якщо це нікого з них не хвилює, але мені таке звернення не дуже сподобалось.

Коли я вказала Ірині на це, вона засміялася, але злегка почервоніла.

Правда в тому, що деякий час вона намагалася уникати цієї клички, але знайти їй заміну не могла.

Бувало так, що ми були десь разом, і в групі людей я не помічала, що вона розмовляє зі мною, але вона починала трусити мене за рукав або говорила мені прямо в вухо, і це відразу було зрозуміло.

Я не скаржилася своєму синові, ми всі різні, а моя невістка дуже балакуча, і зазвичай вона говорить швидше, ніж думає, тому я також уважно ставлюсь до того, що говорю їй, щоб уникнути будь-яких збентежень.

Але треба сказати, що ситуація трохи покращилася, коли у дітей народився син. Тепер Ірина мене називає бабусею, але звернення вона будує ніби говорить від сина. А коли вона в кімнаті зі мною сама, то приходиться знову використовувати “чуєте”.

Все-таки краще почути “їдемо до бабусі”, ніж казна що. Зрештою, це єдиний недолік, який, мабуть, тільки я бачу, інакше на невістку не поскаржуся.

Онук підріс і називає мене мило бабусею, а невістка і далі намагається уникати звернення в мою сторону. На даний час Іринка чекає другу дитину, і я не хочу псувати з нею стосунки.

Дуже щиро надіюсь, що в нас все зміниться на краще. А загалом я приймаю її такою, яка вона є, і рада, що вона ладнає з моїм сином, і можу сказати, що їхній шлюб радує мені око. Якщо подумати, насправді не так важливо, як мене кличуть.

Але якщо чесно, краєчком душі я все ж таки надіюсь, що хоч з появою другої дитини вона почне називати мене прямо – бабусею, а не “це я, дивіться, мені треба знати, чуєте”.

До появи на світ другого онука ще три місяці, то ж подивимось.

А як до вас звертаються ваші невістки?

Чи були якісь з цим проблеми?

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page