fbpx

Оце так виставу мені свекруха влаштувала! До мене в гості зайшла мама, а за годину в квартиру вже примчала Марія Олександрівна, будь вона неладна. От людина ніяк не зрозуміє, що чоловіків може бути багато, а мама у мене – одна! Так і хоче мене з її сином розлучити, ну а як ще це назвати? Навіть поривалася заселитися до нас – до моєї, між іншим, квартири! Оці цінні вказівки, як господарювати, котлети смажити і чоловікові підштаники прати. Їжу часто приносила. Адже в нас не годують, невістка безрука. Я викидала її шедеври. Накинулася на маму з криком: – Ти що твориш, дай мені її сюди негайно!

Оце так виставу мені свекруха влаштувала! До мене в гості зайшла мама, а за годину в квартиру вже примчала Марія Олександрівна, будь вона неладна. От людина ніяк не зрозуміє, що чоловіків може бути багато, а мама у мене – одна! Так і хоче мене з її сином розлучити, ну а як ще це назвати?

Ми з Денисом одружилися 5 років тому, нашій донечці півтора рочки. Чоловіка я дуже кохаю, але з його мамою Марією Олександрівною все не склалося від початку. Скільки її знаю, свекруха завалювала мене порадами, як господарювати, котлети смажити і чоловікові підштаники прати. І рекомендації мені виписувала завжди у наказному тоні.

А ще ці натяки, що я нікудишня мати і з дитиною не впораюся. Навіть поривалася заселитися до нас – до моєї, між іншим, квартири!

Денис її відмовляв, і на якийсь час все припинялося. Але потім свекруха знову без попередження вдиралася до нас додому. Відразу бігла до дитини, не помивши з вулиці руки. На мої зауваження ображалася. Ще й їжу часто приносила. Адже в нас не годують, невістка безрука!

Я дуже довго терпіла. Намагалася лояльно до неї і її витівок ставитися. Все-таки мама чоловіка, її не обирають. але недавно до мене приїхала погостювати моя рідна мама. За годину дзвонять у домофон – вгадайте, хто прийшов, і знову без запрошення?

Свекруха зайшла, дуже здивувалася моїй гості (звичайно, адже Марія Олександрівна – єдина бабуся). І з порога кинулася до Соломійки.

Я суворо нагадала, що треба спершу помити руки. Невже це не очевидно? У відповідь мені прилетіло, що пані була у рукавичках і до чого не торкалася. Але з пихатим виглядом таки пішла у ванну кімнату. На той момент у вітальні моя мама годувала Соломійку на руках. Я ж пішла міняти постільну білизну до спальні.

Трохи пізніше заходжу до вітальні та бачу картину. Свекруха сидить і свердлить важким поглядом мою маму з дитиною. А потім у наказному тоні вимагає віддати їй доньку, щоб показати, як правильно її годувати. Мама промовчала. У той момент маля закашлялося, і свекруха ніби з ланцюга зірвалася. Накинулася на маму з криком:

– Ти що твориш, дай мені її сюди негайно!

Мама від шоку навіть розплакалася. Я глибоко вдихнула. Видихнула. І твердо попросила свекруху на вихід. Та ошелешено дивилася на мене, а потім заволала, як я смію. Я повторила ще раз, щоб вона забиралася з дому. Та схопила свої речі і грюкнула дверима так, що зі стелі в передпокої посипалась штукатурка.

Спершу я ледь заспокоїла засмучену маму. Потім за годину зателефонував чоловік і влаштував рознос. Я сказала, щоб приїжджав додому та послухав версію тещі. Після приїзду він мовчки вислухав нашу розповідь, а потім я відвезла маму додому. Чоловік сильно образився і вранці мовчки пішов на роботу. А що я? Я терпіла всі ці роки, я не залізна.

Потім чоловік озвучив версію свекрухи. Вона практично переконала його в тому, що моя мати не вміє правильно тримати і годувати дитину, тому Марія олександрівна злякалася і була такою різкою. Пожалілася чоловікові, що мама не зупинила мене і не затулила мені рота. Добре, я молода-зелена, що з мене взяти. Але невже вона не розуміє, що й моя мати життя прожила?

У мене від обурення пропав дар мови. Виявляється, ми такі-сякі, а вона просто злякалася за дитину. Я суворо сказала чоловікові, що це не дає їй права язика розпускати. Мені теж доводилося переживати подібні переляки, і я завжди стримувалася. Чоловік на це відповів, що треба бути мудрішою і знайти компроміс. І шукати його доведеться мені. Хто б сумнівався! Не збираюся.

Я не можу і не хочу змінювати свої принципи. Людина старша за мене на 30 років і дозволяє собі таку безцеремонність. На думку чоловіка, я перегнула палку, але я категорично не згодна!

Прикро тільки, що стосунки з Денисом у нас з ним тепер вкрай натягнуті, ми до ладу не розмовляємо. Якщо вимагатиме, дам розлучення, ось як я думаю. Чоловіків може бути багато, а мама одна! Які б ви дали мені розумні поради? Як зберегти родину?

Фото – авторське.

Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено

You cannot copy content of this page