fbpx
Цікаве
Передсвято Богоявлення:17 січня – яке сьогодні свято, що не можна категорично робити і чому  сьогодні обов’язково потрібно з’їсти хоча б ложечку меду

Сьогодні, 17 січня – Феоктистів день, Зосима-пасіка

Сьогодні обов’язково потрібно з’їсти хоча б трохи меду, бодай ложечку!

17 січня православна церква відзначає передсвято Богоявлення, собор 70-ти апостолів, а також День святих Зосима і Феоктиста.

Феоктистів день

За релігійним календарем сьогодні 17 січня віряни відзначають Собор святих сімдесяти апостолів, який був встановлений православною церквою для того, щоб показати рівночестя кожного з сімдесяти і тим самим запобігти розбіжності в шануванні їх.

Вони були обрані Господом Ісусом Христом, щоб благовістити Євангеліє у всьому всесвіті. Крім святкування Собору святих апостолів, Церква здійснює пам’ять кожного з них протягом року. Особливо церква шанує і вихваляє 70 апостолів за те, що вони навчили шанувати Трійцю Єдиносущну і Нероздільну.

Традиції і звичаї

Хоча 17 січня Православна церква і шанує пам’ять преподобномученика Зосими, пустельника Кілікії, в народній свідомості цей день асоціюється з Зосимою Соловецьким, одним із засновників Соловецького монастиря, який вважається покровителем бджолярів.

У цей день Зосиму моляться про хороший збір меду. І хоча пам’ять святого відзначається в інший день, цю дату в народі прозвали Зосима-пасіка.

Щоб задобрити Зосиму на стіл обов’язково ставили мед як в чистому вигляді, так і в стільниках, а також приготовані з нього ласощі, наприклад, медові іриски або пряники.

Дівчата в цей день ворожать на судженого, бажання і долю.

Народні прикмети

Якщо на 17 січня випадає повний місяць, і стоїть ясна погода, значить, навесні буде сильне повінь

Якщо на деревах лежить багато снігу – у бджолярів буде вдалий рік, і вийде зібрати багато меду

Чоловік, який народився в колах в цей день буде дуже прозорливим. В якості талісмана йому рекомендують носити лазурит і гранат

Якщо небо в цей день безхмарне, то сильні морози будуть стояти ще досить довго

Якщо в день Феоктиста, 17 січня, народжується дитина, то вона буде володіти таємним знанням

Якщо в цей день чоловік збирався в дорогу, йому потрібно зашити в комір квітка чортополоха – щоб нечисть не звела з дороги і не навела порчу

Якщо хмари 17 січня висять низько – це віщує заметіль

Якщо зоряне небо без хмар – буде сонце і мороз

Червона зоря 17 січня віщує вітряну погоду

Якщо чується крик лисиці в цей день – чекай негоду

Якщо в цей день іде сніг – прикмета до того, що бджоли будуть гарно роїтися

Якщо в день Феоктиста загадати бажання, вийти на вулицю і побачити ківш Великої Ведмедиці на небі праворуч, значить, бажання збудеться. До речі, якщо справа виявиться Чумацький шлях, то для дівчини це обіцяє заміжжя

Якщо 17 січня з іконою обійти навколо будинку, промовляючи молитву, то з житла підуть усі злі сили, які вводять людину в гріх. До закінчення обряду нікого не впускають в дім і з домочадцями не розмовляють.

Що не можна робити

Нікому не можна міняти роботу в цей день

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!

You cannot copy content of this page