Чи варто народжувати після 35?
Обстежуюся у поліклініці біля нашого ж будинку.
Акушерки там не з інтелігентних: і нахамити можуть, і сказати в обличчя все, що думають. Кожне відвідування, коли мені вже було за 30, починалося зі слова “старородяща”. Неприємно, але такою є безкоштовна медицина, до того ж – за місцем проживання.
Після 35 зустріла чоловіка, одружилися. Вирішили завести дитину. Не сурогатну, що не ЕКО, а самі. У лікарні мені мало не в обличчя посміялися, сказали, що вже пізно. Навісили мов ярмо: “Стародяща”. Я в сльози… Звичайно, вони відмовляють народжувати.
Зараз, звичайно, медицина зробила крок вперед, а ось проблеми зі здоров’ям починаються в сучасному суспільстві набагато раніше, ніж за часів молодості моєї бабусі. Може, ще якихось 20 років тому просто можливості пройти повне обстеження не було, тому жили і не знали про наявність захворювань? Але я цілком здорова, всі аналізи в нормі, так і виглядаю я набагато молодше за свої роки.
Бабуся показувала мені фото своєї мами. Вони все життя в селі працювали, війну пережили. Так бабусина мама в 40 років виглядала на 60. Зрозуміло, що тоді лихоліття було, але ви подивіться фотографії навіть XVIII століття – там всі юні студенти виглядають років на 35! А я – старородяща…
Не знаю, як бути: багато бачу дорослих пар з маленькими дітьми у дворі, думаю, що зможу виносити і народити здорову дитину. Чи варто?..
Ірина Г.
Фото – ілюстративне.