Після розлучення я закрила квартиру, ключі віддала дочці, а сама подалася на заробітки в Голландію, там в той час була моя однокласниця. Я весь час наголошувала Марусі, щоб не повторяла моєї помилки. Я мріяла, що дочка вийде заміж за багатого чоловіка і не буде жити, як я. Але пів року тому Маруся мені подзвонила і зізналася, що кохає Миколу з сусіднього будинку і хоче йти за нього заміж. Через сусідку я вияснила, що зятьок мій бідний, як “вош печена”
Сильно мене дочка розчарувала. Нічого вона не взяла з того, що я вкладала в неї з самого дитинства.
Я вийшла заміж доволі рано. Мені ще й двадцяти не було. Максим був від мене на дев’ять років старший.
Такий собі мачо, на якого всі дівчата задивлялися, а тут він мене вибрав. Щастю не було меж.
Та мої подруги мені так заздрили, що словами не передати.
Я була від Максима без тями. Я дуже сильно його кохала. Мені не було значення, чи має він роботу, дах над головою, і навіть те, чи любить він мене так, як я його.
І навіть після весілля, коли я зрозуміла, що живу зі свекрухою, а чоловік приносить з роботи копійки, я його виправдовувала.
То я думала, що після тридцяти він подорослішає, потім посунулось до тридцяти п’яти.
В той час, як всі мої подруги, хоч і пізніше заміж вийшли, вже будинки з чоловіками зводили, чи квартири купували, мій чоловік казав, що йому і біля мами добре живеться, для чого тратитися і напрягатися лишній раз.
Потім у нас з’явилася дочка. Грошей зовсім не вистачало. Вже і мої батьки підключилися. Свекруха продукти купляла, але також при першій же можливості бурчала, що ми сіли їй на шию.
І тільки тоді я зрозуміла, що потрібно було не про кохання думати, а про фінансову вигоду.
Тепер я б сотому сказала, що любов немає значення. Якщо чоловік не приносить в хату гроші і не думає про майбутнє, в нашому випадку про своє житло, то ні до чого доброго це не приведе.
Коли дочці було 12 років Максим поїхав на заробітки в Чехію.
Приїжджав раз-два в рік. Гроші, які він надсилав, я складала “на купку”.
І через шість років нам таки вдалось наскладати на квартиру в маленькому містечку.
Але свекруха зразу мені наголосила, що в тій квартирі я не маю ані одного метра, бо я туди і копійки не вклала.
Квартиру ми купили, але прописали туди тільки дочку і чоловіка. По документах все було на свекруху. Анна Дмитрівна сказала залишатися мені прописаною в батьків, щоб не “проґавити” спадщину від своїх батьків.
Чоловік так і продовжував їздити на заробітки, але повертався вже не так часто, а згодом і зовсім про нас забув.
Одного дня до мене на підпис прийшли документи на розлучення.
Максим там собі когось знайшов, і на нас з дочкою йому було байдуже.
Дочка вже вчилася в коледжі. Я закрила квартиру, ключі віддала дочці, а сама подалася на заробітки в Голландію, там в той час була моя однокласниця, яка й помогла мені в перший час.
Я весь час наголошувала дочці, щоб не повторяла моєї помилки. Я мріяла, що Марія вийде заміж за багатого чоловіка і не буде жити так, як жила я.
Але пів року тому Маруся мені подзвонила і зізналася, що кохає Миколу з сусіднього будинку і хоче йти за нього заміж, бо в них велике кохання.
Я подзвонила до знайомої і розпитала про того нареченого. Виявляється, зятьок мій майбутній, бідний, як “вош печена”.
Поки вони живуть разом в тій квартирі без розписки. Я таки надіюся, що до весілля в них них не дійде.
Ну не вчиться Маруся на маминих помилках… Треба через свої перейти…
Автор – Наталя У
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною