fbpx

Після щоденного дзвінка сину, моя свекруха, як фурія влетіла за пів години до нас в квартиру. Вона одразу почала гадати, чому Яринка погано себе почуває. Не приховуючи нічого, я сказала їй, що це нормально, і що це як наслідок після процедурки. З цього моменту все і почалося. – Що? Ви це зробили Яриночці? Чим ви тільки думали? Ніби й дорослі люди, а поводитесь, наче діти! – вона схопилася за голову. Андрію довелося добряче попітніти, щоб заспокоїти свою маму

Мене дратує те, що моя свекруха пхає носа в справи, до яких вона не має діла. Я все одно зробила все так, як вважаю за потрібне.

Я стикнулася з критикою з боку свекрухи. Ірина Степанівна проти того, щоб я своїй дочці робила щeплeння за графіком. Вона принципово з цим не погоджується і вважає, що має право висловлювати свою думку. Мені це неприємно і я намагається дати зрозуміти, що є речі, в які вона не повинна пхати свого носа.

Є речі, щодо яких я хочу приймати власні рішення у своєму житті. Особливо, коли це стосується моєї дитини. Ми з чоловіком ані на хвилину не думали про те, щоб не зробити планові щeплeння нашій донечці Яринці. Як тільки свекруха дізналася, вона почала з нами про це говорити. Треба сказати, що мені дуже неприємні такі розмови.

Ця тема, я вважаю, дуже актуальна була і залишається. Сьогодні є багато матерів, які відмовляються від цього. Я не з них. Я вважаю, якщо батьки люблять і піклуються про свою дитину, то повинні це робити. Хоча я чула кілька історій про те, що можуть бути якісь побічні ефекти, я не планувала залишати свою дочку осторонь цього. Мені в дитинстві робили все за графіком, чоловікові теж. Тож не було причин діяти інакше з нашою Яринкою.

Мені не потрібно було виправдовуватися перед оточуючими. Ще до того, як моя дочка з’явилася на світ, я збирала інформацію про те, коли краще починати. Ми заздалегідь з чоловіком все обговорили. У нас була однакова думка щодо необхідності цієї процедури. Тому коли у нас народилася донька і ми пройшли перший огляд у педіатра, ми відразу домовилися про дату “процедури”.

Свій перший “коль” вона отримала в десять місяців. Кілька днів плакала, трохи підскочила температура.

Після щоденного дзвінка сину, моя свекруха миттю прибула до нас. (Чоловік сказав, що Яринка нездужає)

Ірина Степанівна як фурія влетіла за пів години до нас в квартиру. Вона одразу почала гадати, чому дитина погано себе почуває. Не приховуючи нічого, я сказала їй, що це нормально, і що це як наслідок після процедурки. З цього моменту все і почалося.

– Що? Ви це зробили Яриночці? Чим ви тільки думали? Ніби й дорослі люди, а поводитесь, наче діти! – вона схопилася за голову.

– Звичайно, так, — спокійно відповіла я.

– Андрій знає? — здивувалася вона.

– Це наше спільне рішення, — відповіла я Ірині Степанівні.

– Світлано, я вважала тебе відповідальною жінкою. І ти це робиш? – бідкалася вона.

– Не бачу в цьому нічого поганого , – заперечила я.

– Сьогодні існує стільки способів уникнути цієї процедури…  — продовжила свекруха.

– Уникати? Але ми не хотіли нічого уникати. Ми хотіли, щоб в Яринки було все за графіком. В чому ж проблема на вашу думку?

Я трохи підвищила голос.

– Проблема? Все це і є проблема! Якби я могла повернути час назад, я б не дозволила вам це зробити, – серйозно сказала вона.

Я сподівалася, що свекруха залишить таке важливе рішення нам. Я не думаю, що вона має до цього відношення. Тому я відмовилася мати з нею справу. Але вона вирішила відмовити мене від чергової спроби.

Ірина Степанівна закидає мене у вайбері різними небилицями, як це все шкідливо і не добре для дитини. Зізнаюся, я навіть не відкриваю ці повідомлення. Я довіряю своїм судженням і нашому педіатру.

Коли Яринка отримала черговий обов’язковий “коль”, свекруха мене не підвела. Вона назвала мене безвідповідальною мамою. Самому Андрію довелося добряче попітніти, щоб її заспокоїти. Я думаю, що вона б забрала у мене дитину, якби могла. Я не хочу робити нічого поганого, тому вирішила мовчки її вислуховувати, але врешті-решт робити так, як сама вважаю за потрібне.

Зізнаюся, що Яринка не дуже добре переносить ці процедурки. У неї постійно набрякає те місце і температура кілька днів. Але мені все одно це здається меншим злом, ніж не робити взагалі.

Мені дуже шкода, що це докорінно змінило мої стосунки з Іриною Степанівною. Вона уже дивиться на мене інакше. Вона вважає, що я роблю неправильно, і щоразу дає мені це зрозуміти. Але я “за” таке рішення і щаслива, що чоловік мене підтримує.

А як ви відноситесь до цієї процедури?

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page