Після весілля син почав просити мене переїхати в напівпідвальне приміщення Каті, а вони переберуться до мене. Але я не хочу на старість літ в чужі стіни селитися. Я відмовилася, але через незручність перед дітьми, запросила їх в свою квартиру, виділивши кімнату. З перших днів взялись вони мене “дзьобати”. А сваха недавно сказанула: “Чого ви молодим дорогу не уступите? Я б з вас орендну плату не брала”
В мене єдиний син, чоловіка п’ять років тому не стало. Віктор останні три роки був лежачим. Сильно я з ним намучилась. Тому хоч тепер хотіла пожити в своє задоволення. Але єдиний син не дає мені спокою, хоч Василю вже 37 років.
Я пізно його привела на світ. Леліяли ми з чоловіком свого Василька. Весь світ хотіли до ніг приложити. Вчився в школі гарно, але коли закінчив школу, то були друзі і гульки в голові, а не навчання. Ледь я його вмовила, щоб хоч якийсь технікум закінчив.
Він хотів відразу йти на роботу, як його друзі і гроші мати, щоб потім ними тринькати.
Я живу в квартирі, яку разом придбали з чоловіком. Тут і виріс наш Василько.
Всі мої подруги вже своїх дітей давно заміж повидавали, чи одружили, а мій все тягнув з тою справою. Жив він зі мною. Я ж надіялась, що попадеться хороша кандидатура і він нарешті з’їде від мене. Але не тут то було.
Дівчат він мав, навіть час від часу приводив на знайомство, але все щось йому не підходило.
Коли я побачила його Катерину, з якою він зустрічався десь пів року, то щиро надіялася, що і ця дівчина з ним не на довго. Та Катька вчепилася в нього, а якщо точніше, то в мою двокімнатну квартиру, ногами і руками.
Як би я цього не хотіла, дійшло в них до весілля. Забаву зробили на сорок людей, невеличку, бо ні свати, ні я, не мали грошей на щось серйозніше.
Катька, невістка моя, з багатодітної сім’ї. Вона сама старша. І жила вона у квартирі бабусі, коли пішла вчитися. Хоча, це квартирою не назвеш.
Це напівпідвальне приміщення, комірчина, де до вікна годі й добратися.
Я відразу ж спитала дітей, ще до весілля, де вони планують жити. А сваха моя каже” “Як ви будете такі добрі, то переїдете в квартиру Каті, а діти нехай у вашій живуть. В них, дай Бог, скоро дітки підуть”.
Я ж думала, вона жартує, але ж ні.
Це було якесь свято. Прийшли вони до мене на обід. Катя якось дивно поводилася, все дивилася на Василя. А потім почала проситися, щоб я звільнила їм свою квартиру.
– Ми на свою не заробимо, а жити молоді в таких умовах не можна. В нас друзі, їх треба десь запросити. А вам яка різниця де жити? Магазин поруч є, і вже добре!
І ви знаєте, я мала необережність запросити їх до себе, виділивши одну кімнату. Я не планувала з’їжджати, а чимось допомогти дітям хотілося.
З перших днів Катька почала мною командувати. На кухню я не мала права зайти, хліба не мала права врізати, бо дрібки…
Я вже потайки просила Василя, щоб або переїжджали до себе, а як не подобається, йшли на орендовану.
В мене немає з ними життя. Я ні подруг на каву не запрошу, ні не розслаблюся перед телевізором. Все я їм заважаю.
Зараз Катька при надії. На роботу не ходить, і весь час мене “дзьобає”.
Я вже сил не маю…
Недавно свасі вирішила пожалітися, а вона каже, що якби я хотіла кращого і для себе і для дітей, то б давно була на цій квартирі Каті. А потім додала, що з мене оренду брати не буде, бо то її квартира, виявляється.
Я ще на старість літ по чужих квартирах не тинялася.
А як ви вважаєте, я правильно роблю, що не ступаюся зі своєї квартири, чи все ж треба уступити місце молодим?
Автор – Наталя У
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Свого сина Галина Петрівна не виховувала. Принесла “в подолі” і віддала своїй мамі. Мій чоловік виріс такою чудовою людиною завдяки бабусі. Дай Бог їй здоров’я. І коли в нас народилася дитинка, свекруха, яка вела не дуже гарне життя, почала мене вчити, як виховувати Миколку. Бо бачте, він мені колись на голову вилізе. – Надто сильно ти про нього піклуєшся. Самостійним він ніколи не стане!
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором