Після всіх наших скитань Європою, ми з мамою, сестрою і нашими дітками визначили для себе дві найкращі й найдешевші країни. І наш вимушений “туризм”, на який приречені опинилися тисячі українців, показав нам, що це не Польща й не Німеччина. Жити в ній легко можна на тисячу доларів на місяць, включаючи вартість продуктів харчування та оренди житла, але ми трохи змінили країну на таку, де вартість життя нижча, ніж у більшості інших європейських столиць

Після всіх наших скитань Європою, ми з мамою, сестрою і нашими дітками визначили для себе дві найкращі й найдешевші країни. І наш вимушений “туризм”, на який приречені опинилися тисячі українців, показав нам, що це не Польща й не Німеччина.

Довелося нам пожити у Румунії кілька місяців. Жити Румунії легко можна на тисячу доларів на місяць, включаючи вартість продуктів харчування та оренди житла.

Так відбувається тому, що середня заробітна плата по країні становить лише 575 доларів на місяць, а в невеликих містах – і того менше.

Через глобальну кризу ціни на нерухомість теж сильно впали, тому можна купити дешевий будинок, квартиру або ділянку.

В столиці Бухаресті, можуть знайти житло за 200-500 доларів на місяць.

Місцеві жителі “дружні до іноземців”, і багато хто знає базову англійську. До українців – чудове ставлення, кругом допомога.

Але ми все ж таки змінили Румунію на одну з найкрасивіших столиць світу – чеську Прагу, де вартість життя нижча, ніж у більшості інших європейських столиць.

На тисячу доларів можна жити цілком комфортно. За 400 доларів або навіть менше можна орендувати непогану однокімнатну квартиру чи студію.

У цю суму входить вартість комунальних послуг – інтернету, опалення, електрики тощо. Інтернет дуже швидкий. Я плачу близько 30 доларів на місяць за підключення із швидкістю 100 Мбіт/с і успішно працюю віддалено.

Празьке літо може бути спекотним, але можна охолодитися справжнім чеським пінним всього за півтора долари.А морозиво яке смачне! Дітки в захваті.

Поки що будемо тут, переваг багато і мирне небо над головою. А там життя покаже.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.