Завжди мені когось шкода, ніколи не можу пройти повз того, хто просить милостиню. Думаю, що були якісь життєві обставини, які спричинили таку скруту тій людині. Чому так багато самотніх, безхатьків? У них мають бути якісь рідні!
Мій чоловік Віталік часто говорить: “Маріє, отямся! Ти не зможеш усім допомогти. Чому така наївна? Ходиш і не бачиш, який світ, кожен сам за себе, а ти одягнула ті “рожеві окуляри”, які давно час зняти!”
Розумію невдоволення чоловіка, але я по-іншому не можу! Часто бувають такі ситуації, що потрібно помогти людині – і все! Тому про деякі свої вчинки стараюсь не говорити.
От, наприклад, недавно їхала з міста додому. Спішила на маршрутку, у магазин вже не встигала зайти, а на зупинці був кіоск з хлібом. Поки вибирала – побачила чоловіка (років так 45), ходив і “очима ніби смакував” те, що на вітрині було.
Я купила дітям булочки, а він до мене підійшов і просить: “Пані, бачу, що ви інші, купіть і мені булочки, ось ті що закручені!”
Мені не було шкода тих 26 гривень – купила!
Подумала собі, а, може, хтось колись поможе моїм дітям. Продавчиня тоді вигукнула мені у слід: “Дивні ви, жінко, нехай би ішов на роботу і ще б вам купив булочку! Що ж то за чоловіки тепер пішли? Кожен, аби використати!”
Розумію її слова. На роботі теж користуються моєю добротою, якщо хтось про щось мене попросить – я мушу це зробити, щоб совість не мучила.
Не можу відмовити! Але так мене часто використовують! Дуже прикро через це.
Багато про що не говорю з чоловіком, бо він нервується.
По сусідству живе старенька бабуся Неля, деколи мене просить, щоб їй щось купила в місті. Дає гроші.
Того дня попросила купити хліб, масло і кусочок ковбаски.
Я послухала бабусю, а от зі мною продавчиня повелась недобре.
Обрахувала на 130 грн. Коли повернулась до магазину, щоб довести свою правоту – вона ще й огризалась: “Пані, як ви можете мене звинувачувати, то ви так спішили, мені голову закрутили, тому порахувала більше”.
Пояснила їй, що потрібно на роботі бути уважною, а не відповідати на телефонні дзвінки, коли обслуговуєте покупця. А вона мені: “Нічого подібного, я подивлюсь на запис, у нас є камери спостереження, які продукти ви купували!”
Продавчиня не хотіла визнавати свою помилку, а я не можу себе у таких ситуаціях захисти! Вже коли приходжу до дому, то в думках собі проговорюю, що могла так сказати чи по-іншому.
Не знаю, чому маю такий характер, не можу когось образити, але коли мене ображають – все що можу – це мовчати, або щось культурно відповісти.
Розумію, що так мене надовго не вистачить. Мої діти, чоловік від того терплять!
Автор – Наталя У.
Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.
У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!
Передрук заборонено!
Недавні записи
- Свого сина Галина Петрівна не виховувала. Принесла “в подолі” і віддала своїй мамі. Мій чоловік виріс такою чудовою людиною завдяки бабусі. Дай Бог їй здоров’я. І коли в нас народилася дитинка, свекруха, яка вела не дуже гарне життя, почала мене вчити, як виховувати Миколку. Бо бачте, він мені колись на голову вилізе. – Надто сильно ти про нього піклуєшся. Самостійним він ніколи не стане!
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором