fbpx
Економіка
Подорожчання сигaрет в Україні: якою буде нова ціна

У 2018 році сигaрети в Україні можуть подорожчати на 7 гривень. До 2025 року їхня ціна може зрости до 4 євро за пачку, передає Обозреватель.

Читайте також: Компенсація заощаджених субсидій: міністр розповів, коли стартують виплати

Міністерство фінансів України розробило законопроект, який передбачає поступове підвищення ставки акцизу на сигaрети до мінімального європейського рівня. Замість нинішніх 21 євро за 1000 штук, табачники до 2025 року повинні будуть сплатити за кожну тисячу сигaрет 90 євро у казну.

Ставка акцизного збору буде підвищуватися поступово. У 2018 році її збільшать на прогнозний показник індексу споживчих цін (8,1%) і додатково на 20%. Потім щороку акциз будуть підвищувати на 20%. До 2025 року він вийде на європейський рівень 90 євро.

Читайте також: На що в Україні вигідно брати кредит: пояснення економіста

За підрахунками експертів, такий рівень податкових відрахувань призведе до суттєвого подорожчання сигaрет в Україні. Ціна пачки найдешевших тютюнових виробів до 2025 року складе 4 євро.

“При ставці 90 євро на 1000 штук (нинішній мінімальний акциз в ЄС), ціна пачки складе приблизно 4 євро. А підвищення акцизу в наступному році на 29% збільшить ціну пачки приблизно на 7 грн”, – розповіла експерт українського центру контролю над тютюном ГО “Життя” Оксана Тотовицького.

facebook