fbpx
життєві історії
– Подумаєш, внучка, – говорила мені колишня сваха, – мій син одружився, будуть і ще онуки. І я не збираюся зустрічатись, розмовляти, гратися, дарувати подарунки, а може моїй новій невістці це не сподобається, що я спілкуюся з колишньою дружиною і дочкою Славка. Я добра в своїй родині хочу!

– Подумаєш, внучка, – говорила мені колишня сваха, – мій син одружився, будуть і ще онуки. І я не збираюся зустрічатись, розмовляти, гратися, дарувати подарунки, а може моїй новій невістці це не сподобається, що я спілкуюся з колишньою дружиною і дочкою Славка. Я добра в своїй родині хочу.

Все, говорити мені більше з цією жінкою не було про що. Рік тому її Славка кинув мою дочку Ольгу. На рівному місці, після 10 років шлюбу, чоловік заявив:

– Я зустрів іншу жінку і хочу створити сім’ю з нею.

Славкові навіть не довелося йти з сім’ї, адже вони жили на його території, так що Ольга з 8-річною Дашею змушені були повернутися до мене.

Ми з молодшою ​​донькою потіснилися, тепер удвох живемо в одній кімнаті, а іншу займають Оля з онукою. Сказати, що Оля була розчавлена, значить, нічого не сказати. А Дашулька і зовсім не зрозуміла, що сталося, просто дивувалася. Вона і зараз питає:

– А коли ми повернемося до себе додому? Довго ми ще будемо гостювати у бабусі?

Слово «розлучення» при ній звичайно ж звучить, ми пояснили дівчинці, що тато і мама як і раніше обоє її люблять, але тепер вони будуть жити окремо.

– Я дочку не кидаю і буду їй допомагати, – заявляв Слава при розлученні.

Але допомога полягає в перерахуванні аліментів. Пару раз за рік тато брав дитину погуляти в парк, зводив на атракціони. Це було на самому початку їх роздільного проживання, а потім ці зустрічі припинилися.

– Тато мені написав, що він дуже зайнятий по роботі, – сказала Даша.

Вони листувалися в інтернеті, ось тато і пояснив дівчинці своє небажання спілкуватися тепер.

Оля спробувала було поговорити з колишнім чоловіком, розповісти, що дівчинка сумує за батьком, але у відповідь почула:

– Моя дружина проти того, щоб я приходив до дитини, вона зараз чекає дитину, хвилювання їй ні до чого.

Мабуть права приказка, що батьки люблять своїх дітей, поки люблять їх мам. Права, по крайнійй мірі в нашому випадку.

На Новий рік ми з донькою самі купували подарунки від тата і татовій мами, щоб разом з іншими покласти їх під ялинку, пояснюючи, що тато і бабуся Тамара не змогли прийти до онуки і привітати її самим.

Скоро у Даші день народження, виповниться 9 років. Дівчинка загадує, а що їй подарують тато й інша бабуся. Не змогла я дивитися на це, сходила до колишньої свахи і вирішила поговорити, ну ладно сина нова дружина не пускає, а бабуся що ж? Теж розлучилася з онукою?

Ось і почула у відповідь, про нових онуків від нової невістки. Невістка там з дуже заможної сім’ї, мабуть, бояться втратити прихильність нових родичів.

А серце не ниє? 8 років приходити, бачити дівчинку, грати з нею і тепер ось так викреслити її з життя?

Невже нам доведеться якось сказати Даші, що тато і бабуся нею більше не цікавляться? Як дитина це сприйме, не стане це для дівчинки ще більшою травмою, ніж розлучення батьків?

І так уже Даша намагається бабусі зателефонувати, а та просто не бере трубку. Даша сама «додумує» причину:

– Напевно бабуся не чує дзвінка або знову пішла з дому без телефону, треба до неї піти в гості, запросити її на мій День народження.

І адже піде, самостійна вже, в школу зі школи ходить сама, а містечко у нас не дуже велике, прийде до сватів, а що їй та скаже?

Як пояснити дитині небажання бабусі з боку батька, спілкуватися і бачити її?

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page

facebook