fbpx
життєві історії
Подзвонив колишній свекор Юрій Васильович: – Приїзди, давно не бачилися! Посидимо, як у добрі часи. теща Марія Остапівна там збоку підтакує, чую: – Їдь, Степане, я млинців напечу! Попросив я одного разу у тестя в борг тисячу доларів на рік. Бракувало на покупку квартири. Тесть мені – зустрічну пропозицію. І тут гоп – зробили якось експертизу, а хлопчик то не наш

П’ять років як я розлучився з Ольгою. І з того часу від колишнього тестя ніяких привітів не було, а днями він зателефонував.

– А чого ти, Стьопо, нас забув, ми ж з тобою не сварилися, приїжджай у гості! Давно не бачилися, посидимо, як у добрі часи, – сказав Юрій Васильович.

Теща колишня Марія Остапівна, чую, там підтакує поруч:

– Нехай приїжджає, млинців напечу.

Ну, я обіцяв подумати і послався на зайнятість. І зрозумів, що їхати не збираюся.

Замислився і зрозумів, що, власне, мене і не тягне туди. А чому?

Попросив я одного разу у тестя в борг тисячу доларів на рік. Бракувало на покупку квартири. Тесть мені – зустрічну пропозицію: тисячу дам, але не на рік, а на півроку, щомісяця вартість кредиту – сто доларів, а через півроку тисячу поверни. Тобто взяв тисячу на півроку, поверни, за підсумком, 1600. Відмовив би він мені одразу просто, не так прикро було б. Але висновки я зробив і за 20 років до нього з жодними проханнями не звертався.

Був у тестя улюблений племінник. На жаль, а може, навпаки, на щастя, це була дитина їхнього сина, брата моєї колишньої дружини. І ось з племінником тим носилися вони як з писаною торбою, моїх дітей практично ігнорували. І тут гоп – зробили якось експертизу, а хлопчик то не наш! Ну. розлучення. звичайно. Але тільки й хлопчик теж лишився не задоволеним. Поїхав до бабусі по матері в інше місто жити і заблокував тестя з тещею по всіх каналах.

Ой, то ж у нас ще онуки є! 12 років не згадували про них. А тут згадали. Сумно і неприємно було.

Це два яскраві приклади, а було ще ой скільки дрібниць – безліч. Подзвонив я дочці, вона ж тепер улюбленою онучкою стала, спілкується з дідом та бабусею. Доча Валерія каже: мама заміж вийшла, а там чоловік свої правила встановив, вона грошей бабусі та дідусеві не дає тепер, а дядько з бізнесом пролетів, тепер сам сидить на утриманні у батьків.

Ну, принаймні, все на свої місця для мене стало.

Дуже я радий, що цих людей тепер немає у моєму житті. Так поступово я всіх подібних близьких і друзів вивів зі свого кола спілкування.

Чого й усім бажаю! З прийденшніми святами!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, ibilingua.com