fbpx
Суспільство
Помічаєте здирницькі ціни в магазинах – скаржтесь до Антимонопольного комітету. Українців закликали до боротьби з порушниками законодавства. Ось конкретний алгоритм дій, як це зробити.

«Давайте допоможемо АМКУ знайти жадібних порушників!», – написали на сторінці громадської організвції “Ліга антитрасту”.

Всі, хто  піднімає ціни на товари першої необхідності, грабують людей, – заявили українські активісти.

Громадська організація підкреслила,  що Антимонопольний комітет України не один у боротьбі з порушниками, і закликала у мережі допомогти Антимонопольному комітету швидко знаходити тих, хто під час надзвичайної ситуації необгрунтовано завищує ціни на ліки, предмети гігієни та продукти харчування. Про це йдеться у Facebook.

У соцмережі виклали і детальну інструкцію, як допомоги державі:

Сфотографуйте цінник у магазині чи чек за придбаний товар, на який зросла ціна.

Запам’ятайте адресу магазину.

Заповніть текст звернення у гугл-формі за посиланням https://forms.gle/4pBVSjKspibY82LA6, вказавши свої контактні дані.

Засновники «Ліга антитрасту» з громадської організації «Рада захисту конкуренції та споживачів» звернеться до АМКУ щодо повідомлених вами фактів.

«Нехай порушники конкурентного законодавства звикають, що Антимонопольний комітет України не один у боротьбі з ними!», – зазначається у соцмережі.

У «Лізі антитрасту» підкреслили, що всі, хто зараз піднімає ціни на товари першої необхідності, грабують людей.

«І люди допоможуть знайти управу на порушників за допомогою простих і юридично коректних важелів впливу», – йдеться на сторінці громадської організації.

Як повідомлялося, Антимонопольний комітет шукатиме винних у підвищенні цін на продукти.

Занепокоєння громадської організації небезпідставне.

Зокрема, про підвищення цін на продукти 23 березня повідомила мережа супермаркетів «АТБ».

«Підняття вартості товарів постачальники пояснюють значним зростанням витрат на виробництво продукції, пов’язаним із карантинними заходами і строгими обмеженнями, а також зі зміною цін на всі імпортні складові собівартості товару», — йдеться в офіційному повідомленні мережі АТБ.

А от офіційні дані щодо інфляції в Україні за березень 2020 року Державна служба статистики надасть лише на початку квітня. У лютому ж, за даними Держстату, інфляція в Україні склала 2,4% у річному вимірі.

Джерело

Фото – zaxvatu.net

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

facebook