fbpx
Суспільство
Популярний лікар, медексперт і блогер з Харкова Євген Комаровський пояснив, чому віришив не переходитити на українську мову. Чи вагома причина? – Гасло про те, що любов до України як обов’язковий критерій вимагає використання лише української мови, мною не вітається. Нам в Україні закрити тему православ’я? Тому що Путін православний? Ми не віритимемо в Бога, в якого вірить Путін?

Відомий український лікар,  медексперт і блогер з Харкова Євген Комаровський пояснив, що він не переходитиме на українську мову.

Він зізнається, що не буде переходити у спілкуванні зі своєю аудиторією на українську мову, оскільки російською йому комфортніше думати і пояснювати навіть дуже складні речі простими словами.

Зірковий лікар переконаний, що патріотизм і любов до Батьківщини вимірюються вчинками, а не розмовами тією чи іншою мовою.

Свою позицію Комаровський озвучив в інтерв’ю для проєкту “Продолжение следует. Люди”, яке розмістив на своєму YouTube-каналі.

Комаровський підкреслив, що російська мова не асоціюється у нього з агресією Кремля та окупантами-злочинцями.

– Це мова, якою я думаю. Мені так комфортніше. Я давно висловив свою позицію, і її не змінюю. Я не асоціюю російську мову з росією і Путіним. Це мова моїх батьків, мова моїх дітей, моїх друзів. Це мова 99% мого найближчого оточення. Чому я маю його зрадити?

Я розумію українську мову. Але я ніколи не зможу говорити українською так, як я це роблю російською. Головне не як я говорю, а що я говорю. Я можу дозволити собі бути більш переконливим саме російською мовою. Моя особливість у тому, що я дуже добре вмію пояснювати навіть дуже складні речі. Це зробило мене доктором Комаровським, якого знають мільйони людей, – пояснив свою позицію медексперт.

До того ж, Комаровський вважає, що серед військових ЗСУ, які зараз захищають країну, є й російськомовні українці. Це говорить про те, на думку лікаря, що продемонструвати свою любов до України і відданість їй можна не лише шляхом переходу на українську мову.

– Я вважаю, що в мене є інші способи висловити свою політичну позицію. Гасло про те, що любов до України як обов’язковий критерій вимагає використання лише української мови, мною не вітається. Величезна кількість молодих хлопців, абсолютно російськомовних, зараз в окопах. Я вважаю, що вони так демонструють свою любов до країни, – прокоментував він.

Також Комаровський вважає, що українцям не варто конфліктувати між собою через мовні розбіжності – особливо у такий складний час як зараз.

– Я бачу наростаючу кількість так званих мовних бунтів. Боти розганяють цю тему, бо руйнація єдності України – це потужний інструмент перемоги над Україною. Дуже круто ділити нас, і цим користувалися багато років. Зрештою, президент Росії каже, що він православний. Нам в Україні закрити тему православ’я? Тому що Путін православний? Ми не віритимемо в Бога, в якого вірить Путін? Це як? Ця логіка ущербна.

Людину визначають вчинки, відповіді на питання, що таке добре і що таке погано. Я знаю багато негідників, які найкрасивішою українською мовою говорять абсолютно злочинні речі. Я хочу бути подалі від цієї маячні. Люди по-іншому оцінюються в 21 столітті, – підсумував свої думки Євген Комаровський.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.