fbpx

Поради з вибору ідеальної шкільної форми

Вибирайте штани на гумці і пишні спідниці зі змішаних тканин, передає Сегодня.

У моді вишитий гладдю декор, білі комірці і костюми мільйонерів.

Перше вересня невблаганно наближається, і в сім’ях школярів морально готуються не тільки міняти графік життя, а й розкрити гаманці для покупки всього необхідного, включаючи форму. На щастя, в більшості шкіл вимоги до неї носять рекомендаційний характер, хоча все ж передбачається, що для хлопчиків це будуть костюми, а для дівчаток – сукні, сарафани, спідниці та блузи. Про те, що приготували українські торговельні мережі і як вибрати шкільний одяг, нам розповіли дизайнер швейної фабрики “Юність” Світлана Лузан і продавець київського речового ринку Наталія Руденко.

Читайте також: Чи обов’язково купувати робочі зошити і чи можливе навчання без них

ТКАНИНА: ЗМИНАЄМО ТА ВИВЧАЄМО ЕТИКЕТКУ

Оскільки шкільна форма буде основним одягом більшу частину року, переконайтеся, що вона не тільки якісна з пошиття, але і зроблена з натуральних тканин. На щастя, пішли в минуле дешеві “скляні” костюми, яким не було зносу, але які погано тримали форму, топорщились і не давали тілу дихати. Правда, зараз “хімічно-текстильна” промисловість зробила крок так далеко, що зрозуміти, з яких матеріалів зроблена тканина, дуже складно, оскыльки синтетика може імітувати все. Залежно від видів переплетення волокон і товщини ниток можна отримати різні фактури матеріалу, які будуть нагадувати льон, вовну і навіть шовк. Найпростіший тест – зім’яти матерію: чим простіше і легше вона набуває первинної форми, тим більше в ній синтетики.

Але треба сказати, що повністю натуральний костюм ви навряд чи знайдете. Але, в принципі, це і не особливо потрібно: практичніше носити одяг зі змішаних тканин, в яких відсоток вовни або бавовни не менше 50%.

Непоганий матеріал для шкільної форми – полівіскоза (суміш поліестеру з віскозою), в неї можуть домішувати ще шерсть або еластан. Вона тримає форму і дуже зносостійка. За якістю нагадує бавовну, але при цьому еластична, не деформується з часом і не розтягується. Важлива і підкладка, яка контактує безпосередньо зі шкірою дитини. Вибирайте з віскози. А поліестр – найдешевший і найгірший варіант: електризується і не пропускає повітря.

Читайте також: Ціна питання — 3 тисячі доларів: у Львівській області слідчий прикривав ґвaлтiвника

ДЕТАЛІ: КРІЙ І ШТАНИ “З ПІДКАТАМИ”

У шкільній формі важливо все: і дизайн, і матеріал. І є деталі, на які варто звернути увагу, щоб купити якісну форму, яка прослужить весь рік, а може, навіть перейде у спадок. Для цього звертайте увагу на такі особливості:

  • якість пошиття: рівні рядки, хороший крій, обробку країв і якість фурнітури. Наприклад, укріплені тасьмою кишені допоможуть запобігти деформації піджака, а ярличок, вшитий безпосередньо в шов, означає, що це фабричний, а не кустарний виріб;
  • перевірте, як проклеєні лацкани і які підплічники у піджака: чим “ніжніший” дублерин і менші “подушечки” на плечах, тим комфортніше річ;
  • при купівлі брюк для учнів молодших класів зверніть увагу на модель з широкою м’якою гумкою і регулюючим шнурком всередині. По-перше, вони набагато комфортніше сидять, а по-друге, перші дні в школі – величезний стрес, і не варто його посилювати тим, що в туалеті доведеться боротися з блискавкою і гудзиками на брюках;
  • діти швидко ростуть. Щоб заощадити, звертайте увагу на моделі, в яких подбали про “запас” – добросовісний виробник може залишити на рукавах до 4 см, а в спідницях, сарафанах і брюках навіть 6-8 см, які можна подовжувати кілька разів. Спасибі моді – можна відразу купувати штани “з підкатами”. Коли дитина підросте, достатньо їх розгорнути, і штани знову будуть за розміром;
  • важливий і зручний нюанс – вже прострочені стрілки на штанях. Так дитина не тільки виглядає акуратно весь день, а й у мами зменшується клопоту – не потрібно їх нагладжувати;
    дивлячись на велику кількість сарафанів, багато хто забуває, що є ще й шкільні плаття – самодостатня і
  • дуже красива річ, яка подобається багатьом дівчаткам і зручна в носці. Зверніть увагу на спідницю: чим молодша ваша дівчинка, тим вільніша і комфортніша вона повинна бути. Наприклад, зараз в моді строгі спідниці-олівці, які дуже красиві і стильні, але незручні для активних першокласників;
    при покупці переконайтеся, що форму можна прати, а не тільки здавати в хімчистку.

Читайте також: Ціна питання — 3 тисячі доларів: у Львівській області слідчий прикривав ґвaлтiвника

МОДНІ ВІЯННЯ: СКРОМНО І СТИЛЬНО

Продавці кажуть, що в цьому році форма подорожчала на 10-20% в порівнянні з минулим. Але можливості для економії є: торішні колекції продають зі знижками. Наприклад, якщо “потрапиш” в розмір, яких залишилося не так і багато (в магазині може бути 3-4 моделі), то піджак на старшокласника можна купити всього за 99-199 грн. Такий же, але з нової колекції буде коштувати від 400 грн. Костюм-трійка для першокласника обійдеться в 900-1600 грн. Сарафани – від 350 грн, блузки і сорочки – від 250, спідниці – від 200, брюки – від 300 грн, піджаки – від 400 грн. А ось костюм для старшокласника стартує від 1200 грн.

ПРОПОЗИЦІЇ ДИЗАЙНЕРІВ. У цьому році дизайнери бачать школярів скромними, схожими на гімназистів минулого століття або, навпаки, бізнесменів. Наприклад, майже в кожному дитячому магазині є костюми для молодших школярів, які копіюють стиль мільйонерів на відпочинку – двобортні, з шовковим коміром і яскравими гудзиками. В іншому хлопчикам пропонують просту класику. З декору – латки на ліктях, яскрава підкладка або блискучі гудзики.

Читайте також: Компенсація заощаджених субсидій: міністр розповів, коли стартують виплати

Форма для дівчаток більш різноманітна. В одному магазині можна знайти як вузькі сарафани з басками по талії, так і прості сукні з білим відкладним коміром, схожі на шкільну форму радянських учениць. Популярними залишаються спідниці в складку. Хоча популярність сорочок-вишиванок йде на спад, але вишивка стала актуальним самостійним декором.

“Ми – за зручність і практичність, адже школа не місце для демонстрації ультрамодних нарядів, – каже Світлана Лузан. – Зовні наша форма в цьому році особливо не змінилася – ми залишаємося прихильниками класики. Правда, можемо додати кантики на кишеньки, зробити яскравіше підкладку, додати невеликий декор для дівчаток (в цьому році – металеві метелики)”.

You cannot copy content of this page