fbpx
життєві історії
Повернулася я остаточно з Італії у свій ріднесенький Львів, у свою, ще бабусину стару квартирку. Все мені тут рідне, миле й моє, ніде немає краще. Поїхала я доглядати літніх італійців 20 років тому, у 43 роки. Мені треба було піднімати дітей, двох дочок і сина. І ось я сиджу на своїй кухні при теплому світлі бабусиного бра і дивлюся на ці пачечки доларів, євро, вже поміняних гривень. Я їх всі розклала і розподілила. Ця пачка – на придбання однушки у Львові, яку я віддам в оренду квартирантам. Цей стосик – купюр – не реставрацію бабусиної квартири, бо жити я хочу саме в ній. А ці дві пачки – на машини всім дітям

Повернулася я остаточно з Італії у свій ріднесенький Львів, у свою, ще бабусину стару квартирку. Все мені тут рідне, миле й моє, ніде немає краще. Поїхала я доглядати літніх італійців 20 років тому, у 43 роки, після того, як раптово полинув на небо мій чоловік.

Мені треба було піднімати дітей, двох дочок і сина. Допомагати взялися моя мама і свекруха, як теж овдовіла і перебралася жити в нашу з чоловіком двокімнатну квартиру до дітей.

Зараз та квартира, в якій жили діти й свекруха, належить сину й невістці і їх сину, а дочкам я допомогла придбати житло. Старша дочка, у якої теж троє діток, вже з чоловіком розширилися: продали квартиру, додали своїх зароблених грошей і купили будинок; середня дочка так і живе в мною купленій двушці, їм вистачає місця, бо виховують одну дочку.

Я ж в один з приїздів, коли діти вже були дорослі, перевезла свої речі в стареньку квартиру моєї бабусі, яку я дуже люблю з дитинства. Тут ми з н нею, пекли, вишивали, читали, в’язали, ліпили вареники. Ті часи ніколи не повернеш, я й сама вже бабуся п’ятьох онуків. Але в пам’яті моїй ті часи зберігаються, і кожна річ мені тут дорога й рідна.

Працюючи в Італії, я жила скромно, але думала не тільки про дітей, але й про себе. Відкладала гроші.

І ось я сиджу на своїй кухні при теплому світлі бабусиного бра і дивлюся на ці пачечки доларів, євро, вже поміняних гривень. Я їх всі розклала і розподілила.

Ця пачка – на придбання однушки у Львові, яку я віддам в оренду квартирантам і буду мати постійний пасивний дохід. Бо я вже не готова знову багато працювати, напрацювалася-натанцювалася за 20 років в чужій країні, досить з мене.

Хочу трохи розслабитися й пожити для себе, мати можливість прогодуватися, одягтися й десь поїхати відпочити, особливо не напружуючись при цьому.

Читайте також: Я ще наче й не зовсім стара, 53 роки всього, але мій чоловік більше не бачить у мені жінку. Богдан знайшов собі іншу на 10 років молодшу від мене. Ніколи не думала, що докачуся до такого, тепер не можу на себе в дзеркало дивитися! Жити в чотирьох порожніх стінах, для чого, для кого? Сподіваюся на його повернення, чекаю, не сплю до раннього ранку, рахую хвилини, коли мені подзвонить чоловік. Він забрав із собою лише особисті речі, залишив мені квартиру, машину та гроші в сейфі

Цей стосик – купюр – не реставрацію бабусиної квартири, бо жити я хочу саме в ній. А ці дві пачки – на машини всім дітям. І ще одна, невеличка, – моя подушка безбеки, про всяк випадок.

Є у мене у невеликий рахунок в банку, на які капають проценти – я про все подумала.

Але коли я побувала в гостях в дочок і сина, то трохи розгубилася, чи давати їм гроші на машини? Хоча я й обіцяла всім. Живуть всі у більш-меншому достатку, ні в чому не потребують. Носять брендові речі, у дітей навіть айфони. Їздять відпочивати. І з машинами теж усі вже, молодці, не чекали мене.

І ось я думаю. чи зобов’язана я купувати дорослим дітям авто, раз обіцяла чи просто віддати їм гроші готівкою і нехай користуються на свій розсуд? Чи дати символічні подарункові суму, а все решту залишити собі?

У мене є мрія – відкрити свій невеликий бізнес, але на нього у мене наразі фінанси не передбачені. Та якщо не купувати дітям машини й не віддавати їм гроші – то мені якраз і вистачить.

І ось тепер я вже кілька днів думаю, як же бути? Чи не зіпсую я стосунки з дітьми, якщо залишу все ж таки гроші собі? І чи маю право так вчинити, хоч це я їх заробила?

Автор – Олена М., м. Львів

Фото – авторське.

Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.

You cannot copy content of this page