fbpx
Суспільство
Пожежа в “Вікторії”: 13-річний школяр прибіг з іншого корпусу і вивів з п’яти кімнат 15 дітей

У хлопця постраждали руки, але він ходить на навчання, незважаючи на стрeс, передає Сегодня.

13-річний Максим під час пожежі в таборі в Одесі врятував 15 дітей.

Навколо пожeжі в одеському таборі “Вікторія” з’являються все нові подробиці. Джерела “Сегодня” в Нацполіціі кажуть, що причиною трaгедії стала несправність одного з електроприладів або неполадки в електропроводці. “Точно можна буде сказати після проведення експертиз”, – розповіли нам в поліції. Крім того, копи категорично спростували чутки, що розповзаються по Одесі, що незадовго до пожeжі біля рогу будинку горіло багаття. У свою чергу рятувальники розповіли нам, що на проведення всіх необхідних експертиз знадобиться як мінімум ще кілька днів.

Читайте також: “Хто виводив дітей? Їх забули!”: з’явилося мoтoрошне відео з батьками загублених дітей

Вчора також стало відомо, що, крім Каті Ной, яка врятувала з пожeжі 8 дітей, відзначився і одеський восьмикласник Максим Тихончук. 13-річний підліток врятував з палаючого будинку 15 дітей, мимоволі ставши рекордсменом серед українців, які коли-небудь рятували інших. Як розповів нам спікер одеських рятувальників Андрій Мельник, і Максим, і Катя з ініціативи ДСНС стали кандидатами на нагородження медалями “За врятоване життя”. “До Києва відправлені відповідні документи для того, щоб і Максим, і Катя були нагороджені. На двох вони врятували 23 людей!” – розповів нам Мельник. І додав, що в наступному році обидва підлітка будуть запрошені на всеукраїнську акцію “Герой-рятувальник року”. На ній рятувальники нагороджують грамотами та цінними подарунками тих, хто, ризикуючи собою, рятував інших людей.

Ми спробували поспілкуватися з Максимом, але його мама виявилася категорично проти. Вчителі Максима припустили, що таким чином вона хоче зменшити його стрeс після пережитого. Як з’ясувала “Сегодня”, Максим Тихончук вчиться в 8 класі Рішельєвського ліцею Одеси. У таборі “Вікторія” він перебував разом зі своєю сестрою. Поки Макс рятував інших дітей, його сестру з вогню вивели інші люди.

Читайте також: Жaхлива смeрть: в Сумській області чоловік помeр після падіння з велосипеда на косу

У ліцеї, де навчається Максим, нам розповіли, що у них і до цього було безліч приводів пишатися своїм учнем. За словами керівництва, хлопець не тільки добре вчиться, але і неодноразово брав участь в олімпіадах і серйозно займається дзюдо – п’ять золотих і сім срібних медалей зі змагань.

“Максим переніс стрeс через те, що не вдалось врятувати всіх дітей. У ліцеї у вівторок була нарада, психолог порекомендувала, щоб всі ми по можливості огородили Максима від можливих переживань найближчим часом”, – розповіли нам в ліцеї. Класний керівник Максима, Оксана Завертяєва, розповіла нам: “Максим – дуже відкритий школяр, скромняга. На уроках, звичайно, буває, перемовляється з іншими, але при цьому вчиться добре, його рівень – вище середнього”.

Вчителі кажуть, що після пожeжі Максим коротко розповів про те, що трапилося: “Каже, що знаходився в іншому корпусі, але вийшло швидко зорієнтуватися. Прибіг в палаючий корпус і став звідти виводити дітей. З п’яти кімнат він вивів 15 осіб, в кожній з кімнат було по троє осіб”.

Читайте також: Зaгuбель дітей в Одесі: з’явилася лячна версія причини пожeжі

“Макс – це дивно скромний хлопець, борець. У нього трохи постраждали руки, але при цьому він все одно прийшов у школу. Коли ми з ним побачилися, то потиснули один одному руки, і я запитав у нього про самопочуття. Він відповів: все відмінно!” – розповів “Сегодня” один з одеських депутатів Олександр Іваницький. Сам Максим на своїй сторінці в соцмережі виклав кілька фотографій, давши зрозуміти, що любить селфі. “Відчайдушна голова”, – коментар однієї з дівчат.

За словами Олександра Іваницького, йде на поправку і 15-річна Катя Ной. “Коли я спілкувався з нею, вона сказала мені так: “По-іншому вчинити не могла. Як би я потім жила?”. І при цьому стискала свою м’яку іграшку”.