fbpx

Преображення Господнє 19 серпня: як віряни відзначають велике свято

У неділю, 19 серпня, увесь православний світ відзначає велике християнське свято — Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Історія свята

Як розповідають церковні перекази, що Ісус Христос преобразився перед своїми учнями-апостолами Петром, Яковом та Іоаном на горі Фавор.

Він це зробив для того, щоб показати Своїм учням цю Небесну духовну славу, яка послідує за тимчасовими стражданнями. Так, під час преображення обличчя Господа просяяло як сонце, одяг зробився білим, як світло в ясному небі.

Тоді до Нього з’явилися два старозавітних пророка Мойсей та Ілля. Вони довго розмовляли з Господом про Його близький відхід. У той же момент їх осінила хмара, і з неї почувся голос: «Цей є Син Мій улюблений, про Нього ж благоволих, Його слухайте».

Відзначається, що святкуванням Преображення Господнього православна церква урочисто сповідує і прославляє з’єднання Божества і людства в особі Ісуса Христа.

Читайте також: ЯБЛУЧНИЙ СПАС 2018: ЩО МОЖНА, А ЩО НЕ МОЖНА СВЯТИТИ В ЦЕРКВІ

Своїм Преображенням Господь благоволив захистити Своїх учнів від зневіри і звів їх до вищої надії серед лих, які повинні були осягнути їх у цьому світі.

Традиції свята

Як відомо, свято Преображення Господнього належить до 12 найбільших православних свят. У народі цей день називають Другим Спасом. Це традиційне свято врожаю – в церквах освячують плоди землі, тобто яблука, груші, сливи.

Найбільшою популярністю і пошаною користуються яблука, навіть існує ще й третя назва свята – Яблучний Спас.

На освячення яблук найбільше чекають матері, у яких пoмepли діти, й дочки, у яких пoмepли матері, так як, за легендою, яблука їм можна вживати тільки після Спаса.

Особливо готуються до цього дня пасічники. Їм треба освятити вулики, пригостити медом сусідів, особливо сиріт, немічних і знедолених.

Джерело.

You cannot copy content of this page