fbpx

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зробив цікаву заяву: Росія та Україна домовилися щодо чотирьох із шести пунктів переговорів – подробиці. “Я не можу залишити свій народ мерзнути взимку”

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зробив цікаву заяву. За його словами, Росія та Україна домовилися щодо чотирьох із шести пунктів переговорів.

Про це лідер Туреччини заявив журналістам після повернення з Брюсселя, де він бере участь в екстреній нараді НАТО. Про це повідомляє видання TRT Haber.

За словами Ердогана, один із цих пунктів стосується, зокрема, членства України в НАТО. Інший стосується визнання російської мови офіційною мовою в Україні, сказав він.

“Інша тема – питання роззброєння. Природно, Україна – це держава, тобто не йдеться про те, щоб прийняти роззброєння від А до Я. Але і це питання не є нерозв’язним. Українська сторона заявила, що тут можуть бути зроблені певні поступки“, – сказав президент Туреччини.

Четверте питання, з якого Ердоган згоден з Києвом, – це питання колективної оборони.

“Але, звичайно, Україна не так спокійно ставиться до Криму та Донбасу”, – додав він.

За словами Ердогана, заява президента України Володимира Зеленського про необхідність проведення референдуму щодо компромісів, які Україна може досягти з Росією для припинення війни, свідчить про “розумне керівництво”.

Президент Туреччини також анонсував, що найближчими днями проведе окремі переговори зі своїми українськими та російськими колегами, щоб обговорити підсумки саміту НАТО.

Нагадаємо, що наразі Туреччина, член НАТО, виступає проти санкцій проти Москви, хоча підтримує Україну та критикує Росію.

«Майже половину споживаного нами природного газу ми купуємо у Росії. Ми будуємо АЕС «Аку» з Росією. Ми не можемо відкладати ці речі убік», — цитує Ердогана агентство Reuters.

“Тому ми нічого не можемо тут зробити. Ми повинні зберігати нашу чуйність у цьому питанні. По-перше, я не можу залишити свій народ мерзнути взимку. По-друге, я не можу зупинити нашу промисловість. Ми повинні захищати ці інтереси”, – сказав він.

Ердоган зазначив, що придбання російських систем ППО завершено, і позиція Туреччини залишається незмінною. У той же час він оцінив, що переговори з Вашингтоном про закупівлю нових літаків F-16 і модернізацію наявних у Туреччині літаків йдуть добре, і він сподівається незабаром надати результати, повідомило турецьке телебачення Haberturk.

Слава Україні і ЗСУ!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джелел.

You cannot copy content of this page