fbpx

Про що 18 липня розкаже місяць-“іменинник”, який віддає свої сили людям

Цього дня місяць відзначає день народження і віддає свої сили людям

У церкві 18 липня відзначають день преподобного Афанасія Афонського, який народився в Трапезунді і досить рано залишився сиротою. Його вихованням зайнялася одна черниця, і Афанасій (Панас) настільки полюбив її, що прагнув у всьому наслідувати. Особливо це стосувалося чернечого життя, молитов, постів.

Згодом Афанасій навіть приймає постриг, перебуваючи на території Киминского монастиря. Він зважується на подвиг безмовності та поселяється в затишному місці неподалік від монастиря. Часто самітнику доводилося боротися з бісами, які намагалися розворушити в ньому почуття ненависті до навколишнього світу.

І одного разу Панас практично піддався сумнівам, але вирішив рівно один рік витерпіти, а потім скоритися волі Божій. Раптово в останній день з неба пролилося яскраве світло, і гріховні помисли Афанасія розсіялися в ту ж мить.

Після цього в його келію стали приходити паломники, які хотіли звернутися за допомогою чи порадою. Переказ свідчить, що до Афанасія кілька разів являлася навіть сама Богородиця.

Сам Афанасій побудував храм недалеко від Афона, а загинув в результаті нещасного випадку, пов’язаного з цією спорудою. Несподівано під час проведення будівельних робіт обрушився верх храму і під уламками загинув Афанасій.

Раніше саме на Опанаса відзначали свято Місяця і проводили обряди, пов’язані з цим небесним світилом. Вважалося, що місяць святкує свій день народження саме 18 липня.

Увечері в цей день спостерігали за місяцем, вважалося, що якщо він грає, тобто здається, що перебігає з місця на місце, або змінює свій колір і ховається за хмари, то треба чекати хорошого врожаю. Якщо місяць світить ясно, осінь буде сухою і теплою.

Читайте також: ЦІКАВІ ПРИКМЕТИ ПРО СВЕКРУХУ ТА НЕВІСТКУ, ЯКІ ВАРТО ЗНАТИ!

Народні прикмети на 18 липня

Веселка ввечері – завтра буде хороша погода, вранці — дощова.

На листі клена з’явилися крапельки — за два-три дні настане дощова погода.

Якщо місяць видно на небі, то можна чекати хорошого врожаю.

Жовті хмари – ознака того, що скоро почнеться дощ.

Місяць здається 18 липня туманним і великим – найближчим часом погода зіпсується.

Місяць, навпаки, білий і блискучий – це прикмета, яка віщує холодну погоду, але без дощів. Зеленуватий місяць 18 липня – чекай опадів зовсім скоро.

Джерело.

You cannot copy content of this page