fbpx

Про що 23 липня “говорить” грім, і чому ходити цього дня біля водойм не можна

Якщо вночі 23 липня розпочалася гроза – буде гарна погода.

23 липня шанували пам’ять Антонія Печерського, якого в народі називали Громовержцем. Антоній відомий, головним чином, як засновник Києво-Печерської лаври. Також його називали покровителем ченців.

Нapoдився сам Антоній неподалік від Чернігова в X столітті. Йому дуже захотілося побачити місця, які відвідував за життя Ісус, а тому він відправляється в Палестину, а на зворотному шляху вирішив піти і на Афон, де прийняв постриг і прожив деякий час.

Згідно з переказами, ігумен Агафонского монастиря отримав від Господа розпорядження відпустити Антонія назад додому, щоб на своїй батьківщині він продовжував поширювати віру. Антоній послухався ігумена і оселився в печері недалеко від Києва, яку викопав священик Іларіон.

Ставши ченцем, він продовжував зустрічатися з людьми, і деякі просилися залишитися разом з Антонієм. Першими учнями стали Феодосій і Никон. Коли пустельників стало 12, він вирішили викопати велику печеру.

У ній вони влаштували церкву, келії, трапезну. І саме з цього моменту почалося спорудження Києво-Печерської Лаври.

Щодо Антонія, то він вийшов із обителі і побудував для себе нову печеру. Правда, ченці все одно стали селитися поруч з ним, і коли їх число досягло 100, братія вирішила побудувати дерев’яну церкву на горі.

Це була церква Успіння Пресвятої Богородиці. В Писанні сказано, що Антоній володів даром чудотворення і міг зцілювати хворих, передбачати різні події. Сьогодні мощі Антонія не знайдені.

Шанувалася 23 липня пам’ять і Маврикія Нікопольського, який постраждав за віру в Нікополі Вірменському під час гонінь, організованих щодо віруючих імператором Ліцінієм.

У народі говорили, що 23 липня настав Антоній Громовержець, оскільки велике значення цього дня надавали саме грому, і з ним було пов’язано багато прикмет.

У цей час починає розквітати картопля. Також до 23 липня з’являлася велика кількість ряски на водоймах, якою харчувалися риби. Також ряску використовували для того, щоб годувати домашню птицю.

Говорили також про те, що там, де є ряска, живуть русалки. Намагалися 23 липня не ходити до водойм без особливої необхідності, оскільки вважалося, що вони можуть затягти людину під воду.

Читайте також: ЖІНКУ ЗAДYШИЛA ТА ПIДПAЛИЛA В КВАРТИРІ ВЛАСНА ДОНЬКА

Народні прикмети на 23 липня

Багато ряски – рік буде вдалим.

Вночі 23 липня розпочалася гроза – буде гарна погода.

Жаби по березі стрибають – прикмета того, що буде гарна погода.

Якщо 23 липня припадає на п’ятницю або середу, і в цей день гримить грім – значить, риба буде добре ловитися.

Різкий грім на Антонія – ознака, яка говорить про те, що буде невеликий дощ. Гучний грім – чекай зливи.

Джерело.

You cannot copy content of this page