fbpx
життєві історії
Приїхала я на кілька днів і подивилася, як живе родина сина. І зрозуміла, чому їм грошей не вистачає, ледве іпотеку платять. І сказала чоловіку, що більше ми їм грошей не дамо. А ми їм одну цілу пенсію завжди. Кожен суп-борщ – з м’ясом. Купа полуфабрикатів. Раз на тиждень – суші вдома і вечеря в кафе, щодня – кава на вулиці. Туалетний папір і пакети для сміття. Шкарпетки з дірками – в смітник

Ми живемо в райцентрі з чоловіком, а діти, син і невістка з онучком, в обласному. Там вони працюють і взяли квартиру в іпотеку два роки тому, переїхали вже в неї і виплачують. Син постійно скаржиться, що грошей не вистачає, зарплати не високі, тому ми з чоловіком взяли за правило одну пенсію їм щомісяця віддавати, бо самі ще трохи працюємо.

Ну а як ще, коли знаємо, що їм важко, ще й дитина дворічна? В садок онучок ще не ходить, невістка підпрацьовує з дому, але копійки отримує якісь. А синова зарплата майже вся на іпотеку йде.

Але оце недавно чоловік з кумом у нас на кухні і в спальні вікна міняли, так я і поїхала до дітей на кілька днів: пересидіти домашню «негоду», з внучком Мишком побавитися, невістці щось допомогти.

Але коли я подивилася, як живуть дочка і зять, одразу зрозуміла, чому їм грошей не вистачає, ледве іпотеку платять. І сказала чоловіку, що більше ми їм грошей не дамо. А ми їм одну цілу пенсію завжди!

Кожен суп-борщ у них – з м’ясом. А це розкіш! Можна і на кісточках готувати, і пісне, а раз там на кілька тижнів вже і з м’яском. Купа полуфабрикатів недешевих в морозилці – це взагалі зайве і дуже затратно, краще самій все робити, дешевше набагато. Масло дороге вершкове в холодильнику, а можна і на спредах-маргаринах тимчасово посидіти, поки іпотека.

Обурило мене, що раз на тиждень у них – суші вдома і вечеря в кафе, щодня – кава на вулиці, коли невістка з малим гуляє. Навіть коментувати не буду, марнотрацтво.

Син також тормозки на роботу майже не бере, а фастфудом перебивається або в кафе щось їсть. Це ж наскільки дорожче, ніж з собою макарони чи кашу взяти!

Туалетний папір і пакети для сміття у них. Розумію, зручно. Але на час економії можна і газетку пом’яти і сміття просто у відро кидати і виносити в контейнер, ну або ж тими пакетами і кульочками користуватися, у яких щось купується постійно.

Посуд теж чудово миється содою, гірчицею, оцтом. А у них всюди миючі на всі випадки, та ще й дорогі, з Емвею. Невістка каже, що це здоров’я дитини, перш за все. Але всі ми і наші діти росли без емвеїв, і нічого, живі-здорові.

Носки з дірками – в смітник одразу, навіть якщо дірочка маленька, невістка їх не штопає, пані, бачте. Ї її бабуся-мама, і я так робили (а я й досі не цураюся шкарпетку зашити), нічого такого тут не бачу, лише плюси.

Хіба так можна жити, коли виплачуєш за житло?

Одним словом, подивимося, як вони без нашої пенсії викрутяться. Але оплачувати їм життя на широку ногу ми з чоловіком більше не збираємося, краще відкладемо та відпочивати день восени у відпустку поїдемо.

Можете мене засуджувати, але я вважаю, що права.

Автор – Олена К.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!