Я сама з півдня України. Вищої освіти не маю, закінчила свого часу технікум, потім поїхала працювати в Київ, а там познайомилася з жінкою, яка але кілька років працювала у Франції і приїздила додому у відпустку.
З нею я й поїхала в чужу й нову для мене країну, мені на той час було 26 років.
Відтоді минуло 15 років. Я не заміжня ще, хоча мала кілька яскравих романтичних стосунків, але серйозно будувати відносини не могла через постійну зайнятість на роботі.
Всі роки я трохи допомагала рідним – мамі й тату, молодшій сестрі, яка вже народила трьох діток. Але відкладала гроші й собі, хоча частина їх йшла на життя й подорожі – я багато обʼїздила.
Але я завжди розуміла, що жити хочу в Україні – тут моя душа, тут пані найкраще.
Коли сталося вторгнення, я кликала всіх рідних до себе, але вони відмовилися. У тата зі здоров’ям не дуже, а сестра сказала що їй важко з трьома дітьми переїхати в іншу країну.
Натомість тиждень тому я сама повернулася в Україну. Чи назавжди – не знаю ще, бо наразі розгублена і не знаю, що робити.
Приїхала я з Франції, де провела 15 років, доглядаючи старих людей і прибираючи в готелях.
Привезла додому зароблені 1500000 гривень. Мені цього мало вистачити на квартиру чи невеликий будинок в Україні, але вдома почалося.
Сестра хату втратила на Херсонщині, живуть на оренді, то я тепер маю їй купити у неї троє дітей, а її чоловік стільки не заробить найближчим часом.
Ось так вважають всі мої рідні й батьки. А я що маю робити? У сестри ж більше нікого нема, батьки на пенсію живуть, на ліки багато йде.
І що пані робити? Купити житло родині сестри й племінникам в знову їхати заробляти, чи відмовити? Але тоді я зіпсую стосунки з рідними, а в мене теж нікого крім них немає.
Я ще досить молода, можу знову поїхати і заробити, а потім повернутися або ж осісти таки у Франції.
Але як краще зробити, ніяк не можу визначитися.
Автор – Олена Д.
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- На кухні, обійнявши голову, сидів Борис, а над ним заводила мама. Виявляється, Анна, дружина брата, подала на розлучення. – Я в одних шкарпетках від неї пішов. Ні на що не претендую, а вона ще хоче на аліменти мене подавати? – А що такого ти купив, може цю квартиру? Чи хоча б ремонт зробив? – І тут включилася мама. – Як, Лідо, ти язика прикуси! А утюг разом з дошкою хто купляв? – Ви б ще набір з горняток згадали, який зі свого серванту витягнули і невістці передарували
- Коли я злягла з температурою, то запитала по телефону у зятя, чи може він купити мені трохи їжі та піти в аптеку. Він це зробив. Мені здається, він був дуже щасливий мені допомогти. Але вже ввечері Анна зателефонувала і сказала, як я смію її чоловіка використовувати в своїх цілях. Вона навіть не запитала, як я себе почуваю, чи чи потрібно мені ще щось. Я відчуваю від неї великий холод. Та незважаючи ні на що, я повинна мовчати, бо інакше Анна заборонить мені бачитися з онуками
- Під час розмови з донькою про майбутніх онуків, я почула те, чого найбільше боялася. Вероніка сказала, що не хоче мати дітей, мовляв, від них немає жодної користі і взагалі, я можу про це забути, адже нова посада доньки передбачає, що дітей в неї не буде ще років зо три. Не знаю, що робити. Як пояснити дорослій доньці, що діти це чудово? Я відчуваю себе трохи винною у всій цій ситуації. Моє минуле життя сильно вплинуло на дочку
- Через халатність лікарів наша донечка відправилась на небо. Одному Богу відомо, що творилося в моїй душі. Не обійшлось і без допомоги спеціалістів. Незважаючи на те, що суспільство наполягало перегорнути сторінку і спробувати ще раз, я слухала своє серце. Діток в нас з Антоном так і не має. І все б нічого, якби не ця переселенка з трьома дітьми, за якими вона зовсім не дивиться. Одного разу я була з ними на майданчику. Олежик забруднив сорочку, а я хотіла йому допомогти
- Як тільки мами не стало, ми почали сперечатися з братом і сестрами, а всіх нас четверо, за спадщину. “З чого ти взяла, що цей перстень має належати тобі? Мама нераз говорила, що він мій!” “А ти думаєш, чого Андрій так до мами в останні дні приїжджав?” І це ще діло не дійшло до нерухомості. Колись, наша дружня сім’я, переросла у велику “бурю”. Все це тривало до того часу, поки не сталося найгірше – не стало нашої сестри Марти. На прощальній церемонії нас ніби осінило