fbpx

Психолог назвала чотири ознаки неминучого розлучення

Професор психології Джон Готтман відомий як людина, який пророкує розлучення з точністю в 90%. Спостерігаючи в своєму кабінеті за сварками тисяч пар, він визначив конкретні негативні моделі спілкування, що вказують на високу ймовірність розлучення.

Готтман назвав їх “Чотирма вершниками Aпoкaлiпсису”: критицизм, неповага (презирство), оборонна позиція і опозиційна, пише “Новий час”, з посиланням на колонку психотерапевта Еву Ван Пройен  для Gottman.com.

Неповага є найбільш руйнівним з “чотирьох вершників”, пише Пройен. Адже що ви, по суті, говорите своєму чоловікові або дружині: “Я краще за тебе. Я не поважаю тебе”.

Це настільки руйнівно, що люди, що нехтують один одного, частіше страждають від інфекційних xвopoб. Мета презирства в тому, щоб змусити когось відчути себе марним.

Читайте також: В ЯКОМУ МІСЯЦІ РОКУ НАРОДЖУЮТЬСЯ НАЙРОЗУМНІШІ ЛЮДИ: З’ЯСУВАЛИ ВЧЕНІ

Неповажне звернення, знущання і сарказм – все це форми презирства. Те ж стосується злісного гумору, обзівання, передразнювання, закочування очей і усмішок.

Як виглядає презирство

Далі Пройен розповідає приклад зі своєї практики.

Через п’ять років шлюб Кріса і Марка (імена змінені) зайшов в глухий кут. Кріс відчував себе знедоленим і приниженим.

– Я не можу повірити, що ти думаєш, ніби говорити зі мною в подібному тоні нормально. Від твоїх слів я відчуваю себе жахливо. Таке відчуття, ніби ти вважаєш мене йолопом, – скаржився Кріс в моєму кабінеті.

– Так що такого я говорю? Я просто висловлюю факти , – виправдовувався Марк, закочуючи очі.

– Те, що ти говориш, звучить образливо. Навіщо ти це робиш? – питав Кріс.

– Тому що мене “вбиває” то, що ти говориш і робиш. Все це нелогічно, – говорив Марк. Його небажання брати на себе відповідальність було непохитно.

– Якби я говорив з тобою так само, ти б був в сказі, – продовжував Кріс.
– Так все одно, – бурмотів Марк.

Кріс перестав ласкаво ставитися до Марка, а Марк переважно ігнорував його скарги. Презирство повністю поглинуло їх відносини.

Протиотрута від презирства

Але є і хороші новини. Доктор Готтман передбачав розлучення тільки в тих випадках, коли негативні тенденції ніяк не змінювалися з плином часу.

Проблему презирства в стосунках можна пропрацювати – поки не стало надто пізно. Протиотрутою є повернення ніжності і захоплення.

Якщо пара здатна відродити любов і захоплення один до одного, вона з більшою ймовірністю підійде до вирішення конфлікту як команда, а повернення почуття “ми” допоможе повернути колишню близькість.

You cannot copy content of this page