fbpx
Цікаве
Психолог Наталя Непорожня: “Є дві приказки: “Не дай Бог жити під час змін ” і “Коли дме вітер змін, став не стіни, а вітрила!” Яку з них обираєте ви?” Чому саме вчить нас світова криза – прочитайте мудрі поради фахівця.

Для людей більш стабільних завжди дуже складно приймати зміни, для них зміни і невизначеність – це страх.

Для людей хаотичних – зміни – це стиль життя, вони звикли жити в гнучких умовах, і для них зміни – це нові можливості і ресурси.

П’ять років тому моя особиста криза навчила мене багато чому. У той момент мені здавалося, що рухнуло все моє життя, все, що було налагоджено до дрібниць, всі мої успіхи, прагнення і надії.

Всі мої життєві опори: зовнішні, соціальні та внутрішні, моє здоров’я – все обрушилося тоді.

У той момент мені це здавалося катастрофою. Але саме завдяки цій моїй життєвій історії, я навчилася проживати кожен свій день, ті п’ять років невизначеності навчили цінувати кожен момент, навчили шукати радість і сенс в дрібницях, навчили дивитися на світ по-іншому, відкрили нові можливості, нові таланти і ту діяльність, яка приносить неймовірне задоволення моїй душі.

Такі питання, як «що потім», «за що це нам всім», «чому це відбувається зі мною» не мають сенсу, тому що ніхто не знає що буде потім, і ці питання тільки вводять вас в стан ще більшої тривожності.

В умовах невизначеності і загрози життю можна вижити, концентруючись тільки на кожен окремий день, на стан “тут і зараз”.

Віктор Франкл, австрійський психолог, психіатр, який написав книгу «Скажи життю “ТАК”» вижив у концтаборі тільки завдяки цим принципам.

Його теорія отримала неймовірну перевірку життям і ось її підтвердження: найбільші шанси вижити, за спостереженнями Франкла, мали не ті, хто відрізнявся найбільш міцним здоров’ям, а саме ті, хто відрізнявся найбільш міцним Духом, хто мав Сенс, заради якого жити.

І справжня світова криза вчить нас:

жити в моменті,

шукати нові Сенси для себе в кожному дні,

шукати в змінах можливості і ресурси,

допомагати і підтримувати одне одного,

ще глибше відкривати для себе терпіння, любов і прийняття,

і, звичайно ж, Дякувати!

А я особисто Дякую, що проживаю цей момент як найбільший урок, неймовірний досвід, як нову світову історію і свою особисту історію.

Я проживаю зараз своє Життя

️В теперішньому моменті

Шукаючи у змінах нові можливості

В радості кожного окремого Дня

В прийнятті реальної ситуації зі Світлом в Душі

️З безумовною любов’ю до кожної людини в моєму житті і до всіх людей

У ранковій та вечірній подяці за кожен день!

Гармонії і здоров’я вам!

Психолог і психотерапевт Наталя Непорожня, м. Київ.

Фото надано автором.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!