fbpx

«Радуйся, Благодатна!» Свято Благовіщення 2020: що не можна робити, що можна. Традиції, прикмети. Зі святом вас, дорогі наші українці! Миру, добра, благополуччя!

Сьогодні – Свято Благовіщення. Свято знаменує собою отримання «благої вісті», радісну новину для Діви Марії про те, що у неї повинен народитися син, який врятує світ.

Свята Марія виховувалася в храмі і дала обіцянку Богу залишитися Дівою. Вона скромно жила в Назареті з названим чоловіком, далеким родичем – старим Йосипом. Одного разу до неї в будинок увійшов Архангел Гавриїл і виголосив промову, яку почав зі слів: «Радуйся, Благодатна!».

Він повідомив Пресвятій Діві про велике чудо – зачаття нею майбутнього Спасителя світу Ісуса Христа. Перші згадки про Благовіщення відносяться до II століття. Офіційно ця подія стала в VI столітті, коли імператор Візантії Юстиніан встановив дату свята на 25 березня (7 квітня за новим стилем).

Символом свята є біла лілія, символ чистоти і непорочності. Цю квітку можна помітити на багатьох іконах Благовіщення.

Лілія зображується в руці Марії, Гавриїла або просто в інтер’єрі, у вазі. 7 кольорів лілії – сім радощів Марії.

Благовіщення відзначається завжди в один і той же день, 7 квітня. Тому що свято Благовіщення відзначається за 9 місяців до Різдва Христового.

Прикмети про погоду 2020:

На Благовіщення можна скласти власний прогноз погоди, керуючись народними прикметами. Погода 7 квітня покаже, чого чекати від природи в найближчі тижні і навіть влітку.

«Благовіщенський сніг на дахах не стане до 6 травня (Єгорій), а сильний мороз до сорока морозним ранків»;

«Благовіщення без ластівок – холодна весна»;

«Якщо 7 квітня пішов дощ, значить літо буде посушливим»;

«Якщо на Благовіщення ніч тепла – весна рання і дружна».

Також вважається, що сонце сьогодні володіє особливим блиском під час сходу. Цей чудовий блиск можна помітити тільки на великі церковні свята.

Що можна робити і що не можна робити сьогодні:

«На Благовіщення пташка гнізда не в’є, дівка коси не плете», – так кажуть про цей день в народі.

Це означає, що господарювати, працювати по дому в цей день не можна. Виняток становить тільки випічка просфор, прісних церковних хлібів.

Люди вірять, що з’їдаючи просфору, можна отримати здоров’я, щастя і благополуччя. Звичайно, ці прикмети діють лише з освяченим хлібом.

Забороняється на Благовіщення запалювати вогонь в будинку. Покаранням за порушення цієї заборони може стати пожежа, кажуть забобонні люди.

Що можна їсти

На честь свята дозволяється вживати в їжу рибу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

Фото – ілюстративне, з відкритиз джерел, “Апостроф”.

You cannot copy content of this page