fbpx
Суспільство
Різдво Пресвятої Богородиці: що не можна робити в свято 21 вересня

21 вересня 2017 року православні християни відзначають велике свято – Різдво Пресвятої Богородиці або Другу (Малою) Пречисту.

Це свято належить до двунадесятих (дванадцять найважливіших після Великодня свят), тому прочитайте про найважливіші правила, яких слід дотримуватися в цей день.

У кожній родині в честь цього свята прийнято накривати великий стіл. Наші предки вважали, що чим багатша господиня підготується до Різдва Пресвятої Богородиці, тим щедрішим буде урожай на наступний рік.

Тому не забудьте віддати данину природі, поклавши на стіл кошик з яблуками, грушами, сливами і виноградом. Якщо урожай був великим, це свято раніше відзначали цілих два тижні.

Читайте також: МИХАЙЛОВЕ ЧУДО 19 ВЕРЕСНЯ: ПРИКМЕТИ, ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ

Отже, пам’ятайте, що ні в якому разі не можна робити в день Різдва Пресвятої Богородиці:

  • Не займайтеся важкою фізичною працею: залиште на потім роботу по дому, в саду і городі;
  • Коли ви сядете всією сім’єю за стіл, на підлогу не можна змітати крихти. Якщо після їжі залишався хліб, його давали домашнім тваринам.
  • Не можна також сваритися з близькими і конфліктувати з оточуючими (якщо ситуація близька до критичної, спробуйте вирішити будь-які спірні моменти мирним шляхом);
  • У день Різдва Пресвятої Богородиці у вас повинні бути чисті помисли. Чи не підвищуйте голос на близьких людей – це гріх. Також не можна бажати іншій людині зла або думати про когось погано.
  • У цей день дотримується пост: заборонено вживати м’ясо і алкоголь.
  • Пам’ятайте, це свято варто починати з походу до храмів чи церква на молитву. Після цього обов’язково привітайте своїх близьких і сходіть в гості до родичів.

Джерело.