fbpx
Суспільство
Різдвяний піст 2018: як не згрішити і не накликати на себе неприємності

Під час Різдвяного посту важливо дотримуватися правил харчування, але не менш важливо очиститися духовно. Джерело

Як правильно харчуватися

Під час посту люди повинні обмежувати себе в харчуванні, особливо забороняється їсти продукти тваринного походження, до яких відносять:

  • М’ясо;
  • Сир і творог;
  • Молоко;
  • Масло;
  • Яйця.

Все це можна буде їсти вже після Святвечора. А поки варто харчуватися грибами, квасолею, хлібом, овочами, фруктами і бобовими. Також не забувайте їсти супи, але без м’ясного бульйону.

У цей час можна робити безліч супів пюре, які по наваристості не гірше м’ясних. Приділіть увагу кашам, в них багато корисних речовин.

Наприклад, з круп можете взяти гречку, вівсянку, пшеницю, пшоно, перловку, кукурудзу або горох.

Дуже важливий момент. Каші та супи не можна сильно солити, тільки трішки. А спеції та приправи і поготів не можна додавати.

Додавайте в своє меню мед і горіхи, сухофрукти, тушковану, печену їжу і рибу на пару. Рослинна олія підійде будь-яка.

Читайте також: 1 ГРУДНЯ: ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО, ПРИКМЕТИ, ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ

Що не можна робити

40 днів православні люди, що дотримуються посту, не повинні в собі таїти образу, злість і розчарування. Головним завданням Різдвяного посту є в першу чергу очищення духовне.

В цей час віруючі люди повинні намагатися вести себе стриманіше, не сваритися з рідними і близькими, а також намагатися долати в собі гріховні помисли і пристрасті.

До речі про приcтpaті, любовна близькість теж під забороною під час посту.

Але, з огляду на все це, піст потрібно провести з вірою в серці і з радістю. Звичайно, це не означає, що потрібно кожен день гуляти, як в Різдво. Просто це світле свято і душа повинна бути наповнена позитивними емоціями.

А якщо ви раптом згрішили, то потрібно піти до церкви і покаятися. До речі, молитися і ходити до церкви під час посту потрібно частіше.

Також є деякі народні повір’я, щодо поведінки під час посту:

Прибирати будинок ввечері не можна, тому що можна зустріти Різдво разом з нечистю. Це потрібно робити вдень.

Не можна шкодувати гроші під час посту, особливо якщо виходите на базар. Благополуччя покине будинок тих, хто затиснув кілька гривень, а щедрим рік принесе фінансове благополуччя.

Не можна сидіти постійно вдома, закрившись. Молитися і очищатися духовно потрібно, але в гості теж варто ходити і запрошувати гостей до себе, щоб весь рік був достаток.

А ось виходити на полювання або на риболовлю заборонено, якщо не хочете накликати на себе нещастя.

Також не можна грати весілля і засилати сватів.

facebook