На період дії воєнного стану українці можуть працювати до 12 годин на день. За яких умов – роз’яснили в Управлінні Держпраці.
До війни багато підприємств на території України працювали у дві, а то й у три зміни. Зараз більшість підприємств працюють в одну зміну. Тому роботодавці мають право збільшити тривалість робочої зміни з 8 годин до 12, що вже немало з них і зробили.
Яким чином встановлюється 12-годинний робочий день? Чи обов’язково погоджувати із профспілкою або ж достатньо розпорядження (наказу) роботодавця? В Управлінні Держпраці пояснили ситуацію із запровадженням 12-годинного робочого дня.
Порядок переведення на 12 годинний робочий день
Роботодавці не можуть розв’язувати таке питання одноосібно. Вони повинні повідомляти своїх працівників про зміну умов праці.
Роботодавець повинен погодити рішення про встановлення 12 годинного робочого дня з профспілкою. Також необхідно буде запровадити підсумований облік робочого часу. Це витікає з вимог ст. 61 КЗпП.
В умовах воєнного стану не застосовують попередження працівників про зміну істотних умов праці (режиму роботи) за два місяці (ст. 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).
Тому запровадження підсумованого обліку робочого часу може оформлюватися розпорядчим документом роботодавця, але потрібна згода профспілки.
Фото ілюстративне, з вільних джерел.
Недавні записи
- Відома астрологиня Валентина Віттрок заявила, що активна фаза війни в Україні триватиме ще й у липні, а також спрогнозувала, чим саме все це закінчиться і коли чекати “початку закінчення”
- Ми з дружиною і новонародженими двійнятами тимчасово живемо у тещі. Причини, думаю, зрозумілі: ми переїхали до неї в Тернопіль з Гостомеля. Мене не мобілізували, сам я не рвуся: дружині треба допомагати, заробляти. Тещу не влаштовує, що я не танцюю під її сопілку
- Стало відомо, як почувається зараз Борис Моїсеєв – спішить до Кобзона? “Молить стару з косою про швидкий візит”, – розповів відомий журналіст
- Одкровені слова про чоловіка, з яким 26 років разом: дружина київського мера Кличка ексклюзивно розповіла про характер свого чоловіка та його роботу в цей непростий для України час
- Ми з Ірпеня переїхали жити до матері чоловіка в Ужгород. А всього за місяць до всіх цих подій у нас народилася донечка. Мало того, що готова напоїти немовля водою, постійно вчить, як треба, так ще почала говорити, щоб моя дочка сказала першою слово «бабуся», мовляв, на її честь, адже вона нас прихистила. І чесне слово, хоч би раз купила памперсів