fbpx
життєві історії
Родичі чоловіка: «У вас молодший в садок пішов? А чого дружина вдома сидить? Нехай працювати йде!»

Ну що? Почалося:

– У вас молодший в садок пішов? А що дружина вдома сидить? Нехай працювати йде!

З таким твердженням мій чоловік зіткнувся вже в третій раз за останній тиждень. Улюбленим родичам всюди треба сунути свій ніс.

– Вибачте, але це не ваша справа, – відповідає їм мій чоловік. – Моя дружина може собі дозволити взагалі не працювати. І нікого це не стосується.

На відповідь мого чоловіка вони, родичі, чомусь ображено підтискають губки. Як так: доповідати не хоче, ще відмовляє в такій грубій формі? Адже вони про нього тільки і думають, в нападах турботи про добробут нашої родини!

Питання про моє працевлаштування зараз вважається питанням номер один. Чому тільки не в нашій родині, а у людей, пов’язаних з нами родинними узами? Так, я поділяю: мій чоловік і діти – наша сім’я, всі інші – просто родичі.

Ми ж у них не запитуємо:

– Тітко Віро, а чому ваш чоловік вдома не ночує? Гріша, а що це в тебе дружина в шубі ходить, а ти – в рваних черевиках? Дядя Толя, а що це ви сина свого годуєте? Коля, тобі 30 років, чому у тебе вічно немає грошей на бензин, а кредит за машину платить бабуся?

Мені ніхто слова не говорить і ні про що не питає. Знають, що сказати. Я з радістю розповім цим родичам про кількість зубів у дітей, про муках привчання до горщика, розповім рецепт фірмового пирога. Але є речі, які стосуються тільки нас з чоловіком. І моя робота – одна з цих речей.

Раніше на подібні питання і вказівки я губилася у відповіді, не знаючи, що сказати. Прямо попросити не лізти – мені здавалося грубим, неввічливим і неправильним. Точніше, мені було незручно.

Тепер у мене є імунітет від подібних питань і зуби, які я не соромлюся показувати. А то що це за несправедливість: незручні питання задавати можна, а «незручно» на них відповідати – не можна?

Друге в них за популярністю питання:

– Ну, коли вже донечка буде?

На мою думку, це те ж саме, що взяти і підійти до відмотати термін людині і запитати: «Ну що, коли наступна ходка? Ти дивись, годинник-то цокає! Потім здоров’я не те буде, поїзд піде! » Дурниці, некоректно і нікого це не стосується.

Взагалі, ворогом для родичів чоловіка я стала ще тоді, коли відмовилася називати другого сина Микитою.

– Класне ім’я! Можна кликати Нік, Кіт або Нікіта, – хором кричали вони.

Ну справді, а що своїх синів Котами не називали? А? Я – не стіл замовлень. Вже вибачте.

Наше ім’я було придумано ще на початку, коли ми чекали дитину.

Коли себе в форму приведеш? Чому у тебе чоловік у непрасованій сорочці? Коли вже машину поміняєте? Навіщо кредит взяли, там така переплата? А що у тебе чоловік так мало заробляє? Ах, надоїли їхні постійні запитання!

Фото ілюстративне з вільних джерел.

 

You cannot copy content of this page

facebook