fbpx
життєві історії
Ще новий рік і Різдво ми відсвяткували разом з Остапом, я ніколи б не подумала, яка думка може сидіти в його голові. Спільні знайомі нас запросили в боулінг, я була щаслива і впевнена, що Остап з радістю погодиться піти, а він мені: “Я тебе не тримаю, йди на всі чотири сторони. Свої речі я заберу трохи пізніше”. І пішов до іншої жінки, яку я навіть жінкою не назву – “баба Яга” відпочиває

Ще новий рік і Різдво ми відсвяткували разом з Остапом, я ніколи б не подумала, яка думка може сидіти в його голові. Спільні знайомі нас запросили в боулінг, я була щаслива і впевнена, що Остап з радістю погодиться піти, а він мені: “Я тебе не тримаю, йди на всі чотири сторони. Свої речі я заберу трохи пізніше”. І пішов до іншої жінки, яку я навіть жінкою не назву – “баба Яга” відпочиває.

Я багато років працюю психологом, і дуже часто до мене приходять саме такі пацієнтки: гарні жінки, від яких чоловік пішов до іншої жінки, менш негарної.

Так, є такі дівчатка, яких батьки та бабусі, виховували так, що вони звикли вважати себе найкрасивішими. Адже краса — це взагалі поняття дуже суб’єктивне. Адже п’ятирічна дівчинка може бути дуже гарною, а у 15 років вона може стати зовсім іншою. А родичі такої дівчинки фокусують все життя дівчинки на її красі. А потім виростає така дівчинка, виходить заміж, народжують дітей і їй здається, що все добре. А потім раптом чоловік починає ходити наліво, а в кінцевому результаті, розлучається з нею.

Звичайно ж, така жінка дуже важко це переносить. І одразу ж така жінка звертається за допомогою до спеціаліста.

А нам доводиться пояснювати цим жінкам, що краса — це звичайно добре, але потрібно, щоб зовнішня краса підкріплювалася ще красою і внутрішньою. Ось тоді можливе довге сімейне життя.

Ось недавно була у мене пацієнтка на ім’я Леся. Вона прийшла до мене на прийом і почала лити сльози.

– Я просто розчавлена! Не розумію, що мені робити! Ви повинні допомогти мені відновити мою самооцінку!

– Що у вас трапилось?

– Спільні знайомі під час Різдвяних свят запросили нас в боулінг, я була щаслива і впевнена, що Остап з радістю погодиться піти, а він мені: “Я тебе не тримаю, йди на всі чотири сторони. Свої речі я заберу трохи пізніше”. І пішов до іншої жінки, яку я навіть жінкою не назву – “баба Яга” відпочиває. Всі мої родичі в подиві. Поміняти мене, таку красуню, на цю “Ягу”.

Виявилося, що Леся вважала себе дуже гарною і тому вона не хотіла займатися домом і не хотіла доглядати їх сина. Вона вважала, що весь світ має обертатися довкола неї. І ось сталося те, чого слід очікувати: чоловік від неї пішов до некрасивої жінки. Навіть краса дружини його не втримала.

Мені важко переконати Лесю в тому, що краса — це не головне.

Я намагалася допомогти Лесі відновити її самооцінку, але це мені було дуже важко.

Я думаю, що з таким питанням стикаються всі люди моєї професії.

Як шкода, що багато красивих жінок не розуміють простої істини: краса – це не вирішення всіх проблем і краса не робить жінку богинею, якій всі повинні поклонятися і все за неї робити в цьому житті.

Погоджуєтесь зі мною?

Фото ілюстративне