fbpx
Суспільство
Що 18 вересня, треба зробити, аби бути здоровим увесь рік

Говорили, що людина, народжена на Захарія і Єлизавети, має надприродні здібності.

18 вересня вшановується пам’ять Єлизавети і Захарія – батьків Іоанна Хрестителя. Згідно з переказами, Єлизавета була двоюрідною сестрою Марії і разом з чоловіком жила в Хевроні.

Незважаючи на довгі роки життя разом, подружжя не могло зачати дитину аж до похилого віку. Одного разу Захарій пішов у пустелю, і там йому явився ангел, який відкрив старцеві, що зовсім скоро у них з’явиться дитина, яку треба назвати Іоанном.

Священик не повірив у це, і ангел сказав, що Захарій позбудеться дару мови аж до народження сина. Так і сталося – Захарій знову став говорити, коли взяв на руки немовля Іоанна. Єлизаветі разом з дитиною довелося тікати з міста і довго ховатися в пустелі.

Читайте також: НАЙЧАРІВНІШЕ МІСЦЕ НА ЗЕМЛІ

Захарія ж схопили і зажадали сказати, де перебувають його близькі. Священик нічого не сказав у відповідь, і його вбили прямо в храмі. Легенда свідчить про те, що через 40 днів після цього померла Єлизавета, а Іоанна вигодував ангел.

До слова, саме Єлизавета передбачила народження Ісуса Марією. Саме тому 18 вересня вважали підходящим для ворожінь. Дівчата в селі ворожили на судженого і хотіли дізнатися свою долю.

18 вересня також прийнято було виганяти лихоманку віниками. Вважалося, що нечиста сила нікого не потурбує взимку після проведення даного обряду.

Говорили, що людина, народжена на Захарія і Єлизавети володіє надприродними здібностями, і злі духи її не чіпають. Тому такі люди часто працювали пастухами, щоб захистити стадо від диких звірів.

Крім того, вірили: якщо така людина накосить сіна, то тварини будуть їсти його з особливим задоволенням, а корови стануть давати смачне молоко.

Також 18 вересня відзначають день преподобного мученика Афанасія Брестського. Він провів довгий час у в’язниці і загинув мученицькою смертю.

Згідно з народними повір’ями, 18 вересня вважали нещасливим. Але зате говорили, що всі ворожіння і пророкування виявляються правдивими, а тому поспішали відвідати ворожок і знахарів.

18 вересня прийнято було топити баню і паритися в ній, щоб бути здоровими протягом всього року.

Народні прикмети на 18 вересня:

Ворожіння і пророкування в цей день неодмінно збуваються.

Листя пожовкло раніше, прикмета того, що осінь буде ранньою, а зима – суворою.

Якщо людина народилася 18 вересня, то талісманом є камінь амазонит.

Якщо 18 вересня листя горобини пожовкли, то зима настане рано і буде холодною

Багато ягід на горобині – за прикметами, буде дощова осінь.

Джерело.

facebook