fbpx

Що свекруха моя Валентина Орестівна дивна жінка, я помітила одразу. Робить голос, як маленька дівчинка, за столом чмокає голосно з відкритим ротом, метушню пусту наводить, миготить перед очима. Чоловік на диван – вона летить до нього з подушкою. Може, не дожувавши, побігти з-за столу в льох, варто чоловікові запитати, чи є огірки солоні. Зупиняти не виходило. Ну а це вже зовсім таке трапилося: коструляки, ковбасятина, помідолочки, огілочки, яйки. Потім якась добра сила перемогла, і вона перестала писати. А ми вирішили побратися. Визначили відразу, що самі все сплатимо. На весіллі подарувала нам ці 300 гривень, їла виключно з загальних ваз і тарілок ложкою для накладання

Коли ми з чоловіком Геною почали жити разом, квартиру винаймали в іншому місті. А стосунки з його мамою Валентиною Орестівною на той момент у мене були цілком нормальні.

Я одразу бачила, що свекруха якась дивна, але мене не чіпають – і добре. Дивність її в тому, що вона робить голос, як маленька дівчинка, за столом чмокає голосно з відкритим ротом, метушню пусту наводить, миготить перед очима. Чоловік на диван – вона летить до нього з подушкою, щоб Геночці зручно було. За обідом все, що є на столі, складає йому в тарілку купою, щоб синочок все поїв. І у всьому так.

Чоловіку це теж не дуже подобається, але це мати, тому й терпить до останнього, потім каже, а мати як не чує, своє продовжує. Якусь нісенітницю несе не в тему, невпопад. Може, не дожувавши, побігти з-за столу в льох, варто чоловікові запитати, чи є огірки солоні. Зупиняти не виходило.

Машину довго в ремонті не робили, так вона побігла на СТО, влаштувала виставу, вмостилася в мазутне крісло і наказала, щоб негайно лагодили машину, а то вона з місця не зрушить. У розмові у Валентини Орестівни взагалі немає нормальних слів, всі слова перекручує, то як маленька: коструляки, ковбасятина, помідолочки, огілочки, яйки.

Писала мені постійно побажання розійтися з її сином і полинути на той світ. Я Гені показувала ці повідомлення, чоловік сердився, розмовляв з матір’ю, але вона продовжувала своє. Я жодного разу не відповіла, ні поганим, ні добрим. Трубки від неї не брала.

Потім якась добра сила перемогла, і вона перестала писати. А ми вирішили побратися. Визначили відразу, що самі все сплатимо, щоб уникнути сімейних сутичок з розряду «хто більше вклав у цю подію». Свекруха відразу заявила, що квіти не купуватиме, сказавши: «Все одно букет зав’яне, навіщо витрачатися?». Я промовчала.

На весіллі подарувала нам ці 300 гривень, прочитала вірші з листівки. Закінчилося гуляння, свекруха витягла з-під столу контейнери, пакетики, почала складати продукти.

Другий день весілля був у моєї матері у дворі з шашликами, юшкою і все таке. Приїхала нова свекруха. Їла виключно з загальних ваз і тарілок ложкою для накладання. Їдучи, наказним тоном сказала: “Дай мені шашлик”. Поклала їй шашлик. Ті шматки, які їй не подобалися, вона просто викидала демонстративно на землю: цей горілий, цей з жиром.

Купили квартиру, в гості жодного разу не кликали, вона й не рветься до нас, на щастя. Але я не пущу її.

Разом з Геною ми вже 14 років. Одружені 8,5 років. Донька народилася, зараз Улянці 8 місяців. З чоловіком почали сперечатися іноді через дзвінки свекрухи, то об 11 ночі, то о 5 ранку. Чоловік мамі пояснює, що після 17:00 лише екстрені виклики. Марно. Звук виключимо, так по 20-25 дзвінків надходить і мені, і йому. Кажу, що така бабуся мені не підходить.

Свекруха постійно жаліється Гені на самотність. Сестра чоловіка приходить раз на місяць, спілкування натягнуте. З народженням доньки мене ніхто не вітав, ні зовиця, ні свекруха. Дитині жодного разу сестра чоловіка нічого не подарувала. Їй 31 рік, незаміжня, немає дітей, навіть стосунки не складаються. Кандидати мовчки зникають. Запити в неї величезні. На її думку, чоловіки повинні та зобов’язані їй подарунки, поїздки, ресторани. До речі, ми з чоловіком зійшлися, як то кажуть, з носками і тапками. Усього досягали разом.

Ось таке маю життя. Чи нармальне воно? Мені важко оцінити.

Передрук без посилання на Ibilingua.com заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com

You cannot copy content of this page